Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çağrısı üzerine ülkedeki tüm okullarda bayrak töreni yapıldı
İstiklal Marşı coşkusu

Yozgat’ta, pandemi dolayısıyla uzun zamandır okullarda okunamayan İstiklal Marşı, tüm okullarda, okul yöneticileri, öğretmenler ve görevlilerin katılımıyla okundu.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çağrısı üzerine bugün tüm okullarda eş zamanlı İstiklal Marşı okundu. Yozgat’ta uzaktan eğitim gören öğrenciler evlerinin balkonlarına ve pencerelerinin önüne çıkarak İstiklal Marşı’nı okudu. Kimi veliler evlerinin pencerelerinden Türk bayrağını sallayarak İstiklal Marşı’na eşlik ettiler. 7’den 70’e her kesimin yoğun ilgi gösterdiği Bayrak töreni ve İstiklal Marşı’nın okunmasında bir çok kişinin de göz yaşlarına hakim olamadığı gözlendi.
Dünyayı kasıp kavuran ve Türkiye’de de etkili olan korona virüs nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından, her hafta başında ve haftanın son gününde öğretmen ve öğrencilerin okuduğu İstiklal Marşı bu kez sosyal mesafe ve maske kurallarına uygun şekilde veliler tarafından okundu.
Fatma Temel Turhan Ortaokulu’nda düzenlenen törende bayrak değişimi yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.
Okul bahçesinde düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okul yöneticileri, öğretmenler ve okul çalışanları katıldı. Tören sonrası konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çağrısı üzerine saat 10.00 da bütün okullarda bayrak töreninin yapıldığını belirterek, “Temennimiz uzun bir aradan sonra bayrak törenlerini öğrencilerimizle birlikte yapmaktır’ dedi.

Yorumlar