CHP Milletvekili Keven, TBMM'de yaptığı konuşmada nüfusun ancak onda birinin aşılandığını söyleyerek 1 milyon öğretmenin aşı beklediğini ve filyasyon ekibinde yer alan muhtarlar ile kamu görevlilerinin aşı önceliğine dahil edilmeleri gerektiğine dikkat çekti.
Kamu görevlileri aşılanmalı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, eğitim ve öğretimin önemli bir parçası olan öğretmenlerin aşı beklediğini söyledi.
(CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, TBMM'de yaptığı konuşmada nüfusun ancak onda birinin aşılandığını söyleyerek 1 milyon öğretmenin aşı beklediğini ve filyasyon ekibinde yer alan muhtarlar ile kamu görevlilerinin aşı önceliğine dahil edilmeleri gerektiğine dikkat çekti.
Milletvekili Keven, “Aşılama sayısına baktığımızda, şu an, ikinci dozunu olan kişi sayısı 7 milyon 192 bin yani aşılanması gereken nüfusun yaklaşık 10'da 1'i. Şu an, 1 milyona yakın öğretmen aşı bekliyor. El insaf! Geçen hafta ziyaret ettiğim Boğazlıyan ilçemizde köy ve mahalle muhtarlarının serzenişini ileteceğim. Filyasyon ekibinde yer alıyorlar, pandemiyi takip ediyorlar ama aşılama programına dâhil değiller. Maalesef, aşılamada muhtarlar yok sayılıyor. Böyle bir aşı politikası olmaz.
Sağlık Bakanlığı 1 milyon öğretmeni acil aşılamalı ve filyasyon ekibinde yer alan muhtarları ve kamu görevlilerini de aşılama programına derhâl dâhil etmelidir.”

Yorumlar