Saraykent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Dedefakılı Ortaokulu ve Ozan Şehit Necati Binekçi İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine yönelik kariyer günleri etkinliği düzenlendi.
Kariyer günleri etkinliği düzenlendi

Düzenlenen etkinlik kapsamında her öğrencinin bireysel farklılıkları dikkate alınarak, her öğrencinin yetenekleri ve hedefleri doğrultusunda doğru meslek seçmelerine rehberlik edebilme hedefi hayata geçirildi.
Bu kapsamda Dedefakılı Ortaokulu ve Ozan Necati Binekçi İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine rol model oluşturması adına Saraykent Devlet Hastanesi Diş Polikliniği'nde görev yapan Diş Hekimi İsmail Ataseven her iki okula farklı zamanlarda davet edildi. Yapılan daveti geri çevirmeyen Ataseven, öğrencilere Diş Hekimliği mesleğini sevdirebilmek ve özendirebilmek üzere yoğun bir efor sarfetti. Dedefakılı ve Ozan Kasabası öğrencileri, gelecek zamanlarındaki hayatlarını şekillendirebilecek meslek seçimleri için akıllarındaki tüm soruları kariyer günü etkinliğinde sorma fırsatını yakaladılar. Dedefakılı ve Ozan Kasabası velileri ise yapılan kariyer gününden dolayı duymuş oldukları memnuniyetlerini okul idarelerine bildirdiler. Kariyer Günü ile ilgili bilgiler veren Dedefakılı Ortaokulu Müdürü Ahmet Doğan öğrencilerinin her meslek hakkında bilgi sahibi olmaları için çalışma başlattıklarının altını çizerek, "Bu çalışmaların amacı öğrencilerimize bu çoklu meslekler arasında düşüncelerine yardımcı olmaktır. Özellikte köy ve kasabalarda yaşayan öğrencilerimize meslek sahiplerinin rol-model oluşturulması onlara gelecek hayatları konusunda önemli fikirler vermektedir. Yaklaşan merkezi sınavlara öğrencilerimize motive edebilmek ve çalışma azmi kazandırabilmek için bu tür etkinliklerin faydasını görmekteyiz. Davetimizi kabul ederek okulumuzdaki bu anlamlı etkinliğe katılan Saraykent Devlet Hastanesi Diş Hekimi İsmail Ataseven'e teşekkür ediyorum" dedi.
Ozan Şehit Necati Binekçi İmam Hatip Ortaokulu'nda yapılan kariyer günü etkinliğinde ise Saraykent Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Rıdvan Erten ve Diş Hekimi İsmail Ataseven konuşmacı olarak katıldı. Okul müdürü Harun Döner, etkinlikten dolayı duymuş olduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi, " Öğrencilerimiz kendilerine verdiğimiz görev ve sorumlulukları büyük bir özveri ile yerine getirmeye çalışıyorlar. Böyle bir etkinlikle de onların önemli başarıları elde edebilmeleri için planlı ve programlı bir şekilde çalışmaları sayesinde elde edebileceklerini Saraykent Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Rıdvan Erten ve Diş Hekimi İsmail Ataseven beylerle somutlaştırmak istedik. Umarım öğrencilere faydalı bir etkinlik olmuştur" ifadelerini kullandı.
Her iki okulda da başarılı bir şekilde öğrencileri motive eden Diş Hekimi İsmail Ataseven, sunum yaptığı okullarda tüm öğrencilerin etkinlikteki hazır bulunuşluk düzeyini yükseltebilmek için öğrencilere kendi öğrencilik yıllarından örnekler vererek konuşmalarla konuya başladı. Ataseven, Dedefakılı Ortaokulu'nda öğrencilere yönelik yapmış olduğu konuşmasında, "Sevgili öğrenciler bugün sizleri burada görebilmek bana ayrı bir duygu yaşattı. Yılar önce bende sizler gibi bu sıralarda oturmaktaydım. Tıpkı sizler gibi gelecek hayatımda hangi mesleği seçmem gerektiğinin düşüncesi içerisindeydim. Bu yoğun düşüncelerimle birlikte televizyonda ve günlük hayatımda gördüğüm diş hekimlerinin çalışma hayatı bana büyük bir ilham verdi. Bende bu ilham ile birlikte gerekli araştırmalarımı yaparak bu mesleğin tam da istediğim bir meslek olduğu kanaatine vardım. Tabii ki meslek seçimini yapmak o mesleğe adım atabilmek için yetmiyordu. Bu yüzden öğretmenlerimden ders çalışma teknikleri noktasında bilgiler aldım. Dersleri çok iyi bir şekilde dinleyerek, iyi bir katılım yaptım. Öğretmenlerimin verdiği sorumlulukları en iyi şekilde yerinde getirmeye çalıştım. Kelime dağarcığımı geliştirebilmek üzere bir çok kitap okudum. Yaklaşan sınavlarla birlikte iyi bir hazırlık yaparak üniversite hedefim olan Diş Hekimliği Fakültesini kazandım. Üniversite öğrenimimin bitiminde ise severek yaptığım diş hekimliği mesleğine başladım. Burada sizlerinde dikkatini çektiği üzere başarıya ulaşmanın yolu gayretli ve özverili bir çalışmadan geçmektedir. Bu yüzden özverili ve gayretli bir şekilde çalışarak ilk adım olan nitelikli bir liseyi kazanmanız sizler için önemli bir adım olacaktır. Konuşmalarıma son verirken bugün sizlerle bir arada olmamıza vesile olan okul müdürümüz Ahmet Doğan beye teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. Ataseven, Ozan Necati Binekçi İmam Hatip Ortaokulu'ndaki kariyer günü etkinliğinde de kendi hayatından örnekler vererek öğrencilere moral ve motivasyon aşıladı.
Ozan Şehit Necati Binekçi İmam Hatip Ortaokulu'nda öğrencilerle bir araya gelerek onlara doktorluk mesleği ile alakalı konuşmalarda bulunan Uzman Doktor Rıdvan Erten ise böyle bir etkinliğin planlanmasında Okul Müdürü Harun Döner'e teşekkür ederek istenildiği tüm zamanlarda öğrencilerin en büyük destekçilerinden birisi olacağının altını çizerek kariyer günü etkinliğini bitirdi.

Yorumlar