Sorgun Erkekli ve Şefaatli Kumkuyu göletlerinde çalışmalar devam ediyor
Kaynaklar tarıma kazandırılıyor

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Şefaatli Kumkuyu ve Sorgun Erkekli Göletlerinde çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık bölgelerinden olan Yozgat’ta tarım alanlarının sulunmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.
AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Türkiye’nin önemli tarım bölgelerinden Yozgat’ta yapımı süren sulama amaçlı göletlerin devreye sokulması ile bölgedeki tarım alanlarının sulanıp, bol ve daha kaliteli ürünler alınacağını söyledi.
Milletvekili Yusuf Başer, Yerköy Şefaatli Kumkuyu ve Sorgun Erkekli Göletlerinde çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Milletvekili Başer, Temelden yüksekliği 31 metre olan Şefaatli Kumkuyu göletinin tamamladığını belirterek, sulama kanalları inşaatın da sona gelindiğini aktardı.
Milletvekili Başer, “Göletimizde depolanacak 1,35 milyon m³ su ile 2970 dekar tarım arazisinin sulamasını yapacağız” dedi.
Sorgun Erkekli göletinde sona yaklaşıldığının altını çizen Milletvekili Başer, su kaynaklarının değerlendirilerek, tarımsal üretime kazandırdıklarını ifade etti.
Milletvekili Başer, “Yozgat -Sorgun Erkekli Göleti” İnşaatında sona yaklaşılıyor. Göletimizin gövde dolgusu ve Dolusavak perde betonu imalatları da devam etmektedir. Göletimiz tamamlandığında depolayacağı 2.84 milyon m3 su ile 7510 dekar araziyi sulayacaktır” diye konuştu.
Milletvekili Başer, ekonomik yapısı tarım ve hayvancılığa bağlı olan Yozgat’ın güçlü bir ekonomik yapıya kavuşmasına önemli katkı sağlayacak sulamaya yönelik baraj, gölet ve kanal çalışmalarının devam ettiğini aktardı. Yozgat’ta sulu tarımın yaygınlaştırılması için çalışmalara hız verileceğini dile getiren Milletvekili Başer, Yozgat’ta atıl durumda bulunan ve boşa akan akarsuların tarıma kazandırılması için projeler geliştirdiklerini bildirdi.
Milletvekili Başer, Yozgat’ın tarım sektörünün önemli bölgelerinden birisi olduğunun altını çizerek, Yozgat’ta yılda birden fazla üretimin mümkün olacağını ve bu üretimin çiftçilerimizin ekonomisine olumlu yönde yansıyacağını ifade etti.

Yorumlar