Spinal Müsküler Atrofi (SMA) TIP 1 hastası Yozgatlı Eslem Fatma Altındağ için öğrenciler yardım kampanyasına katıldılar.
Kermes geliri SMA hastası Eslem Fatma'ya

Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip Lise ve Ortaokul öğrencileri “Eslem Fatma’ya umut ol” kampanyası kapsamında kermes düzenlediler..
Spinal Müsküler Atrofi (SMA) TIP 1 hastası Yozgatlı Eslem Fatma Altındağ için ailesi destek bekliyor. 6 aylık Eslem Fatma'nın iyileşmesi için Dubai'de gen tedavisi olması gerekiyor. Tedavi olabilmesi için 2.2 milyon dolara ihtiyaç var. Sefa ve Aslıhan Altındağ çifti bebeklerinin sağlığına kavuşabilmesi için tüm Yozgat halkının desteğini bekliyorlar.
Eslem Fatma'nın iyileşmesi için gereken parayı toplamak adına başlatılacak kampanya için Valilik izni ile tüm Yozgat’da kampanyalar ve yardım faaliyetleri yapılmaktadır.
Yozgat’ın marka ve öncü okulu Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi de bu kampanyaya destek olmak için Ortaokul kısmı başlattığı yardım faaliyetini tamamlamıştır. Okulun Sosyal Bilgiler öğretmenlerinde Tülay Ahıshalı sınıf öğretmeni olduğu 7/C sınıfı ile Eslem Fatma için okul öğrencilerine yönelik Kermes yaptı. Kermese tüm öğrencilerimizden yoğun katılım ile tamamlandı. Kermesten elde edilen gelir ve 8/A sınıfının yardım faaliyeti birleştirilerek SMA hastası Eslem Fatma’nın ailesine teslim edilecek.

Yorumlar