Milletvekili Keven, “Yozgat, askeri birlik sözünüzü tutmanızı bekliyor” dedi.
Keven'den askeri birlik hatırlatması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, Meclis’te görüşülen TSK Personel Kanunu hakkında partisi adına yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı’nın Yozgat’ta söz verdiği askeri birliğin kurulmasını gündeme getirdi. Milletvekili Keven, “Yozgat, askeri birlik sözünüzü tutmanızı bekliyor” dedi.
Milletvekili Keven, “Yozgat ilimiz verdiği şehitleriyle anılan bir şehirdir. 350 şehidimiz, 170 terör mağduru gazimiz vardır. Birinci Dünya Savaşı'ndan Kurtuluş Savaşı'na, Kurtuluş Savaşı'ndan güneydoğu operasyonlarına kadar binlerce şehit vermiştir. Yozgat'ımızın bir talebi oldu, "Askerî birlik istiyoruz." dediler. Yeni değil, yıllardır bu talebi hep birlikte dile getiriyoruz. Askerî birlik sözünü Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan Yozgat'ta 10 Temmuz 2014 tarihinde yaptığı mitingde müjde gibi verdi. Üstelik "Ustalara usta birliği yakışır." diyerek bu sözü verdi. Ama tam altı buçuk yıl oldu ortada bir şey yok. Yozgatlılar Sayın Cumhurbaşkanı’nın miting meydanında vermiş olduğu bu sözü hatırlamasını bekliyor” ifadelerini kullandı.
CHP Milletvekili Keven, Meclis’te görüşülen TSK Personel Kanunu hakkında partisi adına yaptığı konuşmada sözleşmeli er ve erbaşların özlük sorunlarıyla ilgili yaptığı konuşmasında da, yapılan kanun değişikliği teklifinde sözleşmeli erbaşların, uzman çavuşların sorunlarının görmezden gelindiğini ve ertelendiğini ileri sürdü.
HABER MERKEZİ

Yorumlar