Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan döneminden önce yapıldığı bilinen kaldırımlar kış aylarında Yozgatlı yayaların çilesine dönüşüyor.
KIŞ ÇİLEYE DÖNMESİN!

Kış ayına girmemiz ile beraber kış kenti olan Yozgat'ta herhangi bir kaldırım hazırlığı göremediğimiz için bu kışta mı aynı çileyi çekeceğiz sorusu akla geliyor. Yozgat'ta kaldırımların kaygan olması, kış aylarındaki buzlanma ve kar etkisini de düşünürsek yayaları yürümekte zorlandıracak hale getiriyor.
KALDIRIMLAR KAR YAĞMADAN BUZ PİSTİNE DÖNDÜ
Kış aylarının gelmesi ile birlikte güneşli havalar yavaş yavaş yerini soğuğa bırakırken yağışlarda başladı. Dün itibari ile başlayan yağmur yer yer kara dönerken şehir merkezinde tam anlamıyla bir kar yağışı olmamasına rağmen kaldırımda yürüyen vatandaşlar zorluk çekiyor. Kış kenti olan Yozgat geçtiğimiz dönemlerde de kaldırımların kaygan olması sorunundan yakınmış ve kayganlığı önlemek amacıyla tıraşlama yapılmıştı. Bu sene kaldırımlarda bir çalışma yapılmazken belediye ekiplerinin önceki yıllarda olduğu gibi bir çalışma yapması bekleniyor.
ENGELLİ ŞERİTLERİ BÜYÜK ENGEL
İlimizin en yoğun kullanıldığı caddelerden birisi olan Lise Caddesi üzerinde bulunan engelli şeritleri de yağış sonrası daha kaygan hale geliyor. Özellikle görme engelli vatandaşların ulaşımda kaldırımları daha etkin kullanabilmeleri için konulmuş olan şeritler daha da kayganlaşınca hem engelli vatandaşları hem de diğer vatandaşları zor duruma düşürüyor.
ÇİLE DEVAM EDECEK GİBİ
Yanlış tercih edilen kaldırım taşları önceki yıllarda da olduğu gibi bu sene de vatandaşları zorlayacak gibi. Dün itibari ile başlayan kar yağışı çok fazla etkili olmazken vatandaşlar kaldırımlarda yürümekte zorluk çektiler. Uzun süredir tartışmalara neden olan Lise Caddesi’nde ise yine manzara değişmedi. Yağışların başlaması ile Lise Caddesi kaldırımlarının kayganlaşması ve vatandaşların yürümekte zorluk çekmesinden şikayetçi olan vatandaşlar aynı durumu yine yaşadılar. Lise Caddesi’nde bulunan işyerlerinden alışveriş yapmak için ve mesai bitimi evlerine gitmek için Lise Caddesi’ni kullanan vatandaşlar kaldırımlara bir çözüm bulunması gerektiğini dile getiriyorlar. Yağmurla başlayan yağış sonrası kayıp düşerek ufak sakatlanmalara uğrayan vatandaşlarda mevcut.

Yorumlar