AK Parti’de pandemi dolayısıyla ertelenen kongreler Cuma günü start alıyor
Kongre haftası

AK Parti’de Pandemi nedeniyle ertelenen İlçe kongreleri 2 Ekim Cuma günü Aydıncık kongresiyle start alacak.
AK Parti teşkilatları koronavirüs nedeniyle ertelenen kongre maratonuna hazırlanıyor. Teşkilat, salgından sonra yeniden 2 Ekim itibariyle sandık başına gitmeye başlayacak. Kongre çalışmalarına Aydıncık ile start verilecek. 3 Ekim Cumartesi günü Çekerek ve Kadışehri ile devam edilecek. 4 Ekim Pazar günü ise Saraykent ve Akdağmadeni ilçe kongreleri yapılacak. Kongreler koronavirüs tedbirleri kapsamında açık havada ve delegelerin katılımı yapılacak.
AK Parti’de hareketlilik kongrelerde birlikte yeniden başlayacak. Koronavirüs nedeniyle birkaç kez ertelenen kongrelere ilişkin hazırlıkları tamamlayan iktidar partisinde büyük değişim beklentisi öne çıktı.
Yozgat’ta 24 Haziran ve 31 Mart seçimleri üzerinden hazırlanan rapor doğrultusunda genel merkez nezdinde değerlendirilerek değişim kararı alındı.
Şefaatli, Sorgun ve Yenifakılı’da başlatılan değişimlerin birkaç ile devam etmesi bekleniyor. 31 Mart seçimlerinde belediyeyi kaybeden Şefaatli, Sorgun ve Yenifakılı ilçe teşkilatlarına atama yapıldı.
AK Parti’de İlçe kongrelerini Ekim ayı içerisinde bitirecek.
Büyük kongre tarihi için ise 28 Mart 2021 üzerinde durulduğu öğrenildi. Tarihin pandemi sürecinin seyrine göre ilerleyen günlerde netleşmesi bekleniyor.
YÜZDE 65 DEĞİŞİM
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il kongrelerine katılması veya koronavirüs önlemleri kapsamında video konferans yöntemi ile bağlanması için de hazırlık yapılıyor. İl kongrelerinin Ocak ayında ya da Şubat sonuna doğru bitirilmesi bekleniyor.
AK Parti kaynakları, kongrelerin tamamlandığında yenilenmenin yüzde 65’e ulaşacağını tahmin ediyor. Genel Merkez tarafından teşkilatlardan habersiz görevlendirilen isimlerin hazırladıkları raporların değişimde önemli rol oynadığına dikkati çeken parti kaynakları, “Çok ciddi mesai harcıyoruz. 2023 kadrolarını gerçekten milletimizin arzu ettiği kadrolardan oluşturmak için çalışıyoruz” dedi.
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, ilçe kongrelerinin daima birlik ve beraberlik içerisinde demokrasi şöleni havasında gerçekleştiğini söyledi.
İl Başkanı Dursun, “7. olağan kongre sürecimizi ‘Türkiye için inandığın yolda yürü’ diyerek Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatacağız. Siyasetimizin merkezinden insan, sevdamızdan Türkiye eksik olmadı. Bu uğurda milletimizle omuz omuza yeni mücadelelere atılmaya ilk günküaşkla bir kez daha hazırız. Türkiye için içeride ve dışarıda verdiğimiz mücadelelere devam edecek, inandığımız yolda yürüyeceğiz. Kongrelerimizin tüm teşkilatlarımıza ve Yozgat’ımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
İl Başkanı Dursun, ilçe kongrelerinin pandemi kurallarına uyularak gerçekleşeceklerinin altını çizerek, “İlçe kongrelerimizin yapılacağı alanları açık ve geniş mekânlardan seçmeye özen gösterdik. Alanda maske, dezenfektan ve sosyal mesafe kuralları aksatılmayacak. İlk planda delegelerin iştirâk etmelerini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar