AK Parti, Ekim’in ilk haftasında 5 ilçede sandığa gidecek
Kongre mesaisi

AK Parti’de, yeni tip koronavirüsle mücadele tedbirleri dolayısıyla ertelenen kongreler yeniden başlıyor. Ekim ayı içerisinde start verilecek kongrelerde, maske, mesafe ve hijyen kuralları uygulanacak.
AK Parti, 7’inci olağan kongre takvimini işletecek. Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen kongrelere Aydıncık ilçesiyle start verilecek.
AK Parti, koronavirüs salgını nedeniyle ertelediği kongre takvimini Ekim ayında yeniden başlatmaya hazırlanıyor. Sosyal mesafe kuralına uygun ve sınırlı katılımla gerçekleştirileceğini kaydedilen kongrelerle ilgili hazırlıklar tamamlandı.
5 İLÇEDE START
AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İç Anadolu Bölgesi Yozgat Koordinatörü Kemal Oğuz Kıdıl’ın geçtiğimiz hafta ilçelerde yaptığı çalışmaların ardından bayrak değişiminin yaşanacağı ilçelerde kesinlik kazandı. 2023 hedefiyle yola çıkan AK Parti’de teşkilatların büyük ölçüde yenileneği ve gençleşeceği edinilen bilgiler arasında. AK Parti, Yozgat’ta kongrelerine 2 Ekim Aydıncık ve Çekerek ilçeleriyle start verecek. 3 Ekim’de Saraykent, 4 Ekim’de ise Akdağmadeni kongreleri yapılacak.
AK Parti’de ilçe kongreleri Ekim ayı içerisinde tamamlanacak ve il kongresi için çalışmalarına başlanılacak.
PANDEMİ KURALLARI
AK Parti’de kongreler açık havada, sosyal mesafe kuralına uygun ve sınırlı katılımla gerçekleştirilecek. Delegeler kongreye maskeleriyle katılacak. İlçe kongreleri Ekim ayı başında başlayacak ve Ekim ayı sonunda tamamlanmış olacak.
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, kongrelerin bayram havası ve birlik beraberlik içerisinde gerçekleştirileceğini söyledi.
Dursun, kongrelerin koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılacağının altını çizdi.
Dursun, “Kongrelerin açık havada, sosyal mesafe kuralına uygun ve sınırlı katılımla gerçekleştirileceği kaydediliyor. Stadyumlarda yapılacak kongrelerde, divan ve delegeler için saha ortasında kongre düzeni oluşturulacak. Sandalyeler, masalar ve kabinler arasında sosyal mesafe kuralı uygulanacak. Kongrelerden önce stadyumlardaki her nokta dezenfekte edilecek. Delegeler kongreye maskeleriyle katılacak. Katılım sayısı sınırlı tutulacak” dedi.

Yorumlar