Ak Parti İl Başkanlığı 2 Ekim’de başlayacak kongre süreci hazırlıklarını tamamladı kovid salgını nedeniyle açık havada yapılacak.
Kongreler açık havada yapılacak

AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, yapılan değerlendirmeler ve istişareler neticesinde genel merkezin kararıyla hafta sonu yapılacak konglerde mevcut başkanların devam edeceğini söyledi.
Ak Parti İl Başkanlığı 2 Ekim’de başlayacak kongre süreci hazırlıklarını tamamladı kovid salgını nedeniyle açık havada yapılacak.
Ak Parti İl Başkanlığı kongre sürecine hazır şekilde girmek için çalışmalarını tamamladı. Kovid salgını nedeniyle geçen sene başlaması gereken sürece 2 Ekim’den itibaren start verecek olan Ak Parti 5 ilçede adaylarını belirledi. Birlik ve beraberlik içerisinde gidilecek kongrelerden güçlenerek çıkmayı hedefleyen Parti sıkıntı yaşanmaması için kongreleri açık havada yapma kararı aldı.
Ak Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, 2 Ekim’de start alacak kongre sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
KONGRELER 2 EKİM’DE
BAŞLIYOR
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, Aydıncık, Çekerek, Kadışehri, Saraykent ve Akdağmadeni ilçe başkanları ile birlikte basın açıklaması yaptı.
Dursun, hafta sonu 5 ilçe ile birlikte kongre startını vereceklerini hatırlatarak, mevcut başkanların genel merkez kararı ile yola devam edeceklerini aktardı.
Dursun, “Bilindiği üzere kongre sürecimiz geçen yıl başlamasına rağmen Kovid-19 salgını ile ilgili kongrelerimizi iki defa ertelemiş zorunda kaldık. Allah kısmet ederse Ekim ayı içerisinde ilçe kongrelerimizi 2 Ekim’de Aydıncık İlçemizle birlikte başlıyoruz.
3 Ekim’de Çekerek ve Kadışehri ilçemiz 4 Ekim’de de Saraykent ve Akdağmadeni ilçe kongrelerimizi yapacağız. Bu beş ilçede genel merkezimizin takdiri ile yapılan görüşmeler neticesinde temayüller neticesinde mevcut 5 arkadaşımızla devam ediyoruz” dedi.
5 İLÇEDE ADALAR BELLİ
AK Parti İl Başkanı Dursun açıklamasında şunları kaydetti:
“Aydıncık İlçemizde Ramazan Aydemir, Akdağmadeni ilçemizde Adem Darımla, Çekerek ilçemizde Mehmet Akkan, Saraykent İlçemizde Necmettin Kaya, Kadışehri ilçemizde ise Hakan Özüpek ile tek aday olarak devam ediyoruz.
Genel Merkezimizin takdirleri doğrultusunda hakkında hiçbir şaibe çıkmamış olumsuz beyan etmeyen mevcut arkadaşlarla devam etme kararı alındı. Bizlerinde görüşleri alınmıştır Milletvekillerimizin de görüşleri alınmıştır. Telefon temayülleri yapılmıştır şuan 5 ilçemizde de bir sıkıntı görülmüyor kongreye giderken genel merkez destekli adayları demektir. Yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıktı Allah kısmet ederse birlik beraberlik içerisinde kongrelerimizi yapacağız. Tabii genel merkezimizin yayınlamış olduğu Koronavirüs talimatnamesi var henüz virüs salgının atlatamadık bu vesile ile bazı kriterlerimiz var 65 yaş üstü delegelerimizin gerekirse çağrılamaması konusunda ateşi olan öksürüğü olan pozitifle temaslı olan arkadaşlarımızı kongreye alınmaması konusunda Genel Merkezimizin talimatları var. Bu vesile ile kongrelerimizi açık havada yapacağız.
Kongre tarihlerini belirlerken taslak kongre tarihleri hazırlıyoruz genel merkeze bildiriyoruz genel merkez oradaki kongreleri ayarlarken genel başkan yardımcısı teşkilat başkanı bölge başkanı yüzeyinde bakan düzeyinde katılımcı ayarlamaya çalışıyor katılım olacak inşallah.”

Yorumlar