Korona virüse yakalanan Belediye Başkanı Köse tedavi sürecini tamamladı
Koronayı yendi görevine başladı

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, korona virüs tedavisinin ardından tekrar görevinin başına döndü.
Korona virüs Covid-19 testi pozitif çıkan ve uygulanan tedaviyle virüsü yenen Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, karantina sürecinin sona ermesinin ardından görevine başladı.
HIZLI BAŞLADI
Belediye Başkanı Köse, tedavi ve karantina sürecinin tamamlanmasının ardından belediye tarafından yürütülen hizmetleri yerinde inceledi.
1 Ekim’den bu yana korona virüs tedavisi gören Başkan Köse, yeniden görevine dönerken, Belediye hizmet binası ve Saat Kulesi arasında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Başkan Köse, sıkıntılı günlerin geride kaldığına değiherek “Bu süreçte halkımızdan her ne kadar uzak kalmak zorunda olsam da belediyecilik hizmetimiz aksamadan devam etti. Halkımızın daha modern, daha temiz ve daha sağlıklı bir ortamda yaşamalarına imkan sağlamak için tüm imkanları seferber edeceğiz” dedi.
Başkan Köse, saat kulesi ve belediye binası çevresinde çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre içerisinde tamamlanacağını kaydetti. Başkan Köse, ekiplerin vardiyalı bir şekilde çalışmaları sürdürdüğünü ifade etti.
KURALLARA UYALIM
Yozgat Belediye Başkanı Köse, korona virüs covid-19 kurallarına uyulması noktasında vatandaşları uyardı.
Korona virüs salgını riskinin devam ettiğini dile getiren Başkan Köse, vatandaşlara tedbir çağrısını yineledi. Başkan Köse, gribal enfeksiyonların artması ile korona salgınının da yükselişe geçmesinin beklendiğini ve önümüzdeki süreçte daha dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.
Başkan Köse, alınması gereken tedbirler konusunda hatırlatmada bulunarak, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bu dönemde tedbirlerimizi biraz daha sıkılaştırmamız gerekiyor. Ne olur, büyük küçük demeden hepimiz maskemizi takalım. Bu maskeyi takmak zorundayız. Sosyal mesafemize ve kişisel temizliğimize de dikkat etmemiz gerekiyor. Eğer bunu başarabilirsek bu illetten hep birlikte kurtulacağımıza inanıyorum.”
Başkan Köse ayrıca, “Rabbim’e hamd olsun sağlık durumum iyi. Bu süreç içerisinde arayan soran, dua eden tüm kardeşlerime, değerli büyüklerime, hemşehrilerime en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. hastalığa yakalananlar maalesef her aşamasında elinde olmayan zorlu bir süreç yaşıyor. Onun için ne olursa olsun uyarıları dikkate alalım, sağlığımızın kıymetini bilelim. Rabbim, tüm hastalarımıza şifa nasip etsin. Bu salgını ciddiye almanızı temenni ediyor, maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmenizi önemle istirham ediyorum. Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar