Şehir merkezinde son 4 gündür içme suyunda yapılan kesinti sonrası vatandaşlar tarafından tepki günden güne artıyor. Artan tepkiler sonucu Belediye Başkanı Köse yapılan çalışmaları gece saatleri'nde de yerinde takip etti.
Köse:"Tüm imkanları seferber ediyoruz"

İçme su borularının kullanım ömrünün dolması ve bu sebeple arıza vermesi Yozgat Belediyesini zorda bıraktı. Arıza veren içme su borularının arızasının tadilatı sonrası farklı bir noktada yaşanan arıza belediyenin işini güçleştiriyor ve su kesintisinin süresi de artıyor.
Yozgat Belediyesi sosyal medya hesabından Belediye Başkanı Celal Köse bir açıklama paylaştı. Köse,"Kullanım ömrü dolan, içme suyu borularımız arıza vermeye devam ediyor. Ekiplerimiz arızaların giderilmesi için gece-gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan çalışmaları yerinde denetlemeye devam ediyoruz. Yaşanılan mağduriyetin farkındayız ve çözülmesi için belediyemizin tüm imkanlarını seferber ettik. Ancak boruların kullanım ömrünü tamamlaması sürekli yeni arızalara sebep olmaktadır. Yozgat'ımızın altyapısını tamamen değiştirmek için kolları sıvadık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın desteği ile en kısa sürede bu sorunu tamamen çözeceğiz. İnşallah biz bu soruna pansuman yapmayacağız, kalıcı çözüm getireceğiz" şeklinde konuştu.

Yorumlar