Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, köylerde internet alt yapısının bulunmadığını söyledi.
Köy çocukları internetsiz

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, köylerde internet altyapısı olmadığı için köy çocuklarının derslerinden geri kaldığını söyledi.

Milletvekili Keven, okul dönemi başlamadan önce bir çalışma yapmayan Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Telekom şirketinin şimdi de maliyeti bahane ettiğini söyledi.

“Şuan tüm Türkiye’de olduğu gibi Yozgat'ta da yüzlerce köyde çocuklarımız internet altyapısı olmadığı için öğretmenlerinin internet üzerinden verdiği eğitime katılamıyorlar. Köylerimizde internet altyapısı yok. Okul dönemi başlayana kadar bu eksiği gidermek için bir çalışma yapılmadı. Şuan köylerimizden yoğun talep var. Öğrencilerimize internet hizmeti ulaştırılması ve ücretsiz sağlanması gerekmektedir. Türk Telekom şimdi de maliyeti bahane ediyor. Burası AKP döneminde 2005 yılında şaibeli bir satışla özelleştirildi. Eğer Telekom kamuya ait bir kurum olsaydı çocukların eğitimi söz konusu olunca maliyeti değil faydayı düşünürdü. Eğitimde fırsat eşitliği sağlanmak isteniyorsa bu hizmeti sağlamak zorundasınız. Parası olan girsin dersi dinlesin, parası ve imkanı olmayan dersi dinlemesin derseniz bu ne insafa ne de sosyal devlet ilkesine sığar. Köy çocuklarına internet hizmeti sağlanana kadar kurum amirlerinden bunu talep etmeye devam edeceğiz. Bu taleplere kulak verin. Milyar liralık garantilerle kamu maliyesini zarara uğratan siyasi iktidar köylerimizin altyapı eksiklerinin giderilmesi için bu garanti ödemelerine ayrılan kaynağı kullanabilir" diye konuştu.

Yorumlar