Orta Anadolu Dostluk Federasyonu ve Ulusal Masterler Konfederasyonu kuruluşunun ilk yılı anısına Antalya’da 8 federasyon ve 32 takımın katılımı ile “Konfederasyon ve Cumhuriyet Kupası” turnuvası düzenledi.
Masterlerde kupa sevinci

Futbol ve spor gönüllülerinin gayretleri ile bu güne kadar gelen Orta Anadolu Masterler Ligi artık Federasyon olarak devam edecek.
Orta Anadolu Dostluk Federasyonu ve Ulusal Masterler Konfederasyonu kuruluşunun ilk yılı anısına Antalya’da 8 federasyon ve 32 takımın katılımı ile “Konfederasyon ve Cumhuriyet Kupası” turnuvası düzenledi.
Masterler ligi başladığından bu yana bütün turnuva ve organizasyonlarda yer alan Yozgatspor Masterler Derneği’de de turnuvaya katılarak büyük başarı elde etti.
28 Ekim-1 Kasım 2020 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen “Konfederasyon ve Cumhuriyet Kupası” turnuvasına katılan Yozgat Masterler Kulübü, 32 takımın iştirak ettiği turnuvada rakiplerine üstünlük sağlayarak turnuvayı 3’üncü oldu.
Yozgatspor Masterler Derneği Başkanı ve Orta Anadolu Dostluk Federasyonu Başkan Yardımcısı Feridun Karakoç, Ulusal Veteranlar ve Masterler konfederasyonun oluşumu için adımların atıldığını söyledi.
Karakoç, Antalya’da düzenlenen turnuvanın Cumhuriyetin 97. kuruluş yılına denk gelmesi nedeniyle büyük önem kazandığına değinerek, turnuvayı 3. tamamlayarak Yozgat’ı ve Yozgatlıyı iyi bir şekilde temsil ettiklerini kaydetti.
Karakoç, ayrıca daha önceki turnuvalarda da yer alarak katılan bütün ekipler ile iyi iletişim kurduklarına vurgu yaptı. Karakoç, bu turnuvada da diğer takımlarla daha önce atılan dostluk ilişkilerini daha da pekiştirerek, futbol bahana dostluk şahane sloganı ile çok güzel duygu ve anılarla turnuvayı tamamladıklarını ifade etti.
Başkan Karakoç, bu başarıyı kendilerine destek olan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara armağan ettiklerini, tüm destekçilere sonsuz teşekkür etti.
Karakoç, “Bu başarıda büyük payı olan tüm sporculara ve ailelerine emekleri ve özverileri için minnettarız. Bundan sonraki turnuva ve organizasyonlarda Yozgat ve Yozgatlıyı en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Yorumlar