Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısını Yozgat Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirdi.
MECLİSİN KONUSU YİNE TAŞIMA FİYATI

2020 Yılı mali bütçesi ve 2020 yılı gelir tarifesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, şehir içi otobüslerinin kartsız biniş ücret artışı talebi reddedilirken seyrisefer yönetmeliği de görüşüldü.
MECLİSTE BAYRAK ANILDI
Kasım ayı meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Celal Köse,” Acı haberler aldık bu hafta. Önce Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Nur Efe’nin babası vefat etti. Cenazede Seyfi Bayrak ile de karşılaşmıştık. A parti b parti diye bir ayrım yapmıyoruz. Devletimiz, milletimiz için çalışan herkes Yozgat’a geldiğinde bizlerin misafiridir. Sonrasında ise yaşanan bir kaza neticesinde Seyfi Bayrak ve Şükrü Karabacak ağabeyimiz vefat ettiler. Öğrendiğimizde çok üzüldük. Seyfi Bayrak ağabeyimizle uzun zamandır tanışıyoruz. Şehir merkezinde yaşayıp ağabeyimizi tanımayan yoktur. Bu vesile ile İYİ Parti ailesinin de başı sağ olsun” dedi.
KARTSIZ BİNİŞ FİYAT ARTIŞI TALEBİ REDDEDİLDİ
Açılış konuşması sonrası gündem maddelerini görüşmeye geçen belediye meclisinde ilk olarak 2020 mali yılı bütçesi ve 2020 yılı gelir tarifesinin görüşüldü. Komisyona sevk edilen ilk madde sonrası Şehir İçi Belediye Halk Otobüsleri’nin kartsız biniş ücretinin belirlenmesine geçildi. Belediye meclis üyeleri Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından 2,75 TL olan kartsız biniş ücretinin 3,00 TL yapılması teklifi reddedildi. Ekim ayı toplantısında gündeme gelen fiyat artışını o toplantıda karara bağladıklarını tekrardan gündeme gelmesinin de gerek olmadığını söyleyen meclis üyeleri artışı oy birliği ile reddetti.
“KEŞKE ŞEHRİ BAŞTAN SONA DÜZENLESEK”
İmar plan tadilatlarının görüşülmesine geçildiğinde konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Başkan Celal Köse,” Keşke kentin baştan sona revizyonunun yapılacağı bir imar görüşmesi yapsak da her alanı düzenlesek” dedi. Mahalleler arasında ki adaletsizliği de ortadan kaldırmak adına bir çalışma yapılması gerektiğine de değinen Köse,” Şehrin tamamını ilgilendiren imar planları hazırlasak ve şehrin tamamında da bir daha düzeltme yapma gereği olmasa. Kesin bir karara varılsa ve hatta mümkün olsa da değiştirilemez, değiştirilmesi bile teklif edilemez gibi sağlamlaştırsak ve geleceğe de güzel bir şekilde, düzenli bir Yozgat bıraksak” şeklinde konuştu.

Yorumlar