MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Milletvekili Sedef  basın bayramını kutladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Basının, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olduğunu söyledi.
MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Sedef, mesajında şunları kaydetti:
“ Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve Yozgat’ımızın yerel basını, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir. Gerek ülkemizin gerekse Yozgat’mızın her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ilimiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. Basın özgürlüğü çok sesliliğin işletilmesi adına çok önemli olgudur. Halkın haber alma hakkını kullanması ve kamuoyu oluşturulmasında etkin rol oynayan basın kuruluşlarının, görevlerini yerine getirirken; meslek ilkelerini ve etiğini gözetmesi de son derece önemlidir.
Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, yerelden ulusala, tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.”

Yorumlar