Gönüllü gençler, ihtiyaç sahiplerine el uzatmaya devam ediyor
MİNİK YÜREĞİYLE BÜYÜK DOKUNUŞ

Yozgat’ta 7 yaşındaki Eslem Nurdoğan, abla ve ağabeylerin başlattığı iyilik hareketine katılarak, yardım paketlerini dağıttı.Yozgat’ta gençlerin bir araya gelerek başlattıkları yoksul ve muhtaç insanlara yönelik iyilik hareketine bir yenisi daha eklendi. Gençler, ihtiyaç sahiplerine kışlık ayakkabı, bot ve mont yardımında bulundu.
Aralarında mimar, diyetisyen, öğretmen ve öğrencilerin bulunduğu grup, iyilik hareketiyle hem gönülleri fethediyorlar hem de ihtiyaç sahiplerine el uzatıyorlar.
Ramazan ayı içerisinde ailelere gıda kolisi yardımında bulunan gençler, çocuklara da oyuncuk dağıtmıştı. Kış mevsimi öncesinde belirlenen ailelere kömür yardımında bulunan gençler, çocukları da unutmadı. Yozgat’ta kışlık ayakkabı, bot ve mont yardımında bulunan gençler, çocukların mutluluğuna ortak oldular.
MİNİK ESLEM DE KATILDI
Yozgat’ta bir araya gelen gençlerin oluşturduğu iyilik hareketine katılan 7 yaşındaki Eslem’de yardım da bulunmanın mutluluğu yaşadı. Boyundan büyük yardım kutularını kucaklayan Eslem, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmanın hazzına ulaştı. Minik Eslem abi ve ablalarıyla birlikte çıktığı yardım dağıtımında akranlarıyla da oyunlar oynayarak oldukça mutlu bir günü geride bıraktı.
YOZGAT’I GEZDİLER
Mimar Lübeyne Nurdoğan, Üniversite öğrencisi Meliha Erva Nurdoğan ve
Atıf Nurdoğan, yardımlaşma ve paylaşmayı öne çıkarmak adına muhtaç insanların ihtiyaçlarını belirlemek için Yozgat’ı karış karış gezdiler.
İhtiyaç sahibi aileleri ziyarete başlayan ve ailelerin öncelikli ihtiyaçlarını belirleyen gençler bütçe oluşturdular. Kışlık ayakkabı, bot ve mont temin eden gençler, Türk aileleri olmak üzere Afgan, Iraklı, Suriyeli ve Türkmen ailelerin ihtiyaçlarını karşıladılar. Gençlerin başlattığı iyilik hareketine destek çığ gibi büyüyor. Gençlerin iyilik hareketine aileleri, yakınları ve hayırsever insanlar katkı veriyor.
DUYARLI OLMALIYIZ
Yozgat’ta iyilik hareketini gerçekleştiren Lübeyne Nurdoğan, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olunması gereken günler yaşandığını söyledi.
Nurdoğan, zaman zaman Yozgat’ı gezdiklerini belirterek, herkesin bu konuda daha çok hassasiyet ve duyarlı olmalarını istedi. Ziyaretler sırasında öyle duygusal anlar yaşadıklarını ifade eden Nurdoğan, “Çocukların ne olur abla her gün bize gelirmisiniz diyorlardı. Bu bizleri oldukça duygulandırdı. Sehavet, cömertlik ve yardımlaşmada örnek olan ve kendini dünyaya ispat eden Türk Milleti ve özellikle de Yozgatlı hayırsever halkımız imkanları ölçüsünde paylaşma ve yardımlarına Ramazan ayından sonra da devam etmesini istiyoruz” dedi.
Yardımların her gün çığ gibi büyüyerek devam edeceğine inandığını aktaran Nurdoğan, başlattıkları iyilik hareketinde kendilerine destek olanlara da teşekkür etti.

Yorumlar