İl divan toplantısında sağlık çalışanlarının sorunları bir kez daha gündeme getirildi
‘Mücadele kararlılıkla sürecek’

Sağlık-Sen Yozgat Şubesi İl Divan Toplantısı yoğun bir katılım ile gerçekleşti.
Galata Çamlık Otel’de yapılan Toplantıya Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcı Mahmut Faruk Doğan, Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Kenan Şerefli, Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, Yönetim Kurulu üyeleri, sendika temsilcileri ve Kadınlar komisyon üyeleri katıldı.
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık-Sen’in her zaman üyesi ve milleti adına sendikacılık yaptığını ifade etti.
Sağlık-Sen’in alın teri ve emek mücadelesini her alanda sürdürdüğünü dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın sorunlarının çözülmesi için hem masada hem de sahada mücadele ediyoruz. Canımızı yakan sorunları tarihin çöplüğüne atana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
Genel Başkan Durmuş, çeyrek asrı geride bırakan geçmişi ile Sağlık-Sen’in erdemli yürüyüşünü sürdürdüğünü kaydetti. Her zaman haksızlıkların karşısında durduklarını belirten Durmuş, “Hak ve özgürlüklere sahip çıkarak iş barışının sağlaması için mücadele ediyoruz. Biz hakkımız olanı istiyoruz, çalışma hayatında barış ve huzurun tesis edilmesini istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
Birçok sorunun çözülmesi gerektiğine vurgu yapan Durmuş, sorunlara yönelik çözüm önerilerini yetkililerle paylaştıklarını söyleyerek şunları kaydetti: “Sağlık çalışanlarımızın döner sermaye adaletsizliği can yakmaya devam ediyor. Sözleşmeli arkadaşlarımızın kadro beklentileri bir an önce yerine getirilmeli. Madem sağlık çalışanlarımız ülkemizin umudu, yetkililerde sorumluluk alarak sorunları çözmekten geri durmamalı.”
“Bu Sistemden Geri Adım Atılmalı”
Döner sermaye sisteminde yaşanan sorunun yetkiller tarafından da bilindiğini kaydeden Durmuş, “Döner sermaye sistemindeki adaletsizlik, zor şartlar altında çalışan sağlık çalışanı arkadaşlarımızın canını yakıyor. Yetkililer hakkaniyetten uzak, adaletten yoksun, köhnemiş ve işlevselliğini yitirmiş olan bu sistemden geri adım atmalı. Çarkları pas tutmuş bu sistemle sağlık çalışanları alın terinin karşılığını alamaz” ifadelerini kullandı.
Sağlık çalışanlarının alkış ve takdirden daha fazlasını hak ettiğini belirten Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, “Yıllardır sorunlarımız çözüm bekliyor. Beklentimiz sağlık çalışanlarının yıllardır bekleyen sorunlarının hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmasıdır. Bunu yaparsa geçmişten aldığı güçle, gelecek tasavvuruyla yine Sağlık-Sen yapar” şeklinde konuştu.
REŞİT ÜNAL

Yorumlar