İl Müftüsü Salih Sezik, “Cami – Gençlik Buluşmaları” kapsamında, Çengeltepe Camii’ni ziyaret ederek gençlerle bir araya gelip sohbet etti.
Müftü Sezik gençlerle buluştu

Müftü Sezik,“ İnsan sağlığından, gençliğinden, malından kısaca sahip olduğu her şeyden sorumludur. Bu gerçek Kur’an-ı Kerim’de şöyle zikredilir:
“Nihayet o gün (dünyada faydalandığınız) nimetlerden elbette ve elbette hesaba çekileceksiniz” (Tekasür-8)
Sezik, Dinini, vatanını, milletini, bayrağını seven herkes iyiliğe anahtar, kötülüğe kilit olmalıdır. Sorumluluğumuzun bilincinde olup, insanlığa faydalı işler yapmalıyız. Bugünümüz dünden daha kârlı, yarınımız ise bugünümüzden daha faydalı ve kazançlı geçmelidir. Çünkü iki günü birbirine eşit geçirmek İslam’ın ruhuna uygun düşmez. Bu konuda Sevgili Peygamberimiz (s.a.s): 'İki günü birbirine eşit olan zarardadır' buyurmuştur" ifadelerini kullandı.
“Camiyi Seviyoruz, Namazla Buluşuyoruz”
Müftü Sezik, yarıyıl tatilinde yavrularımızın ibadet alışkanlığını pekiştirmek için tüm camilerimizde “Camiyi Seviyoruz, Namazla Buluşuyoruz” sloganıyla programlar yapacağız. Bu vesileyle çocuklarımızı ve gençlerimizi aileleriyle birlikte camilerimize davet ediyorum dedi.
Programın sonunda gençlere çeşitli ikramlar yapıldı.

Yorumlar