İl Müftüsü Sezik, Aydıncık Müftülüğünü ziyaret ederek, İlçe Müftüsü Hamza Gökçe’den yürütülen hizmetler hakkında bilgi aldı.
Müftü Sezik  ziyaret turunda

Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik, İl Müftülüğü ve İlçe Müftülükleri arasında koordinasyonu sağlamak, yeni gelişmeleri değerlendirip uygulanacak proje ve yürütülen hizmetler hakkında fikir alışverişinde bulunmak, Kur’an kurslarına rehberlik etmek ve verimliliği artırmak amacıyla ilçelerde bir dizi ziyaretlerde bulundu.
İl Müftüsü Sezik, Aydıncık Müftülüğünü ziyaret ederek, İlçe Müftüsü Hamza Gökçe’den yürütülen hizmetler hakkında bilgi aldı.
Müftü Sezik, korona virüs kurallarına uyulması için gerekli önlemlerin alındığını ifade etti. Sezik, vatandaşların salgının yayılmaması için alınan önlem ve kurallara uymasının önemine vurgu yaparak, bunun aynı zamanda kulluk görevi olduğunu söyledi.
İslam ahlakının en temel prensiplerinden birinin atılan adımın geleceğe dönük oluşturacağı sonuçları dikkate almak olduğunu anlatan Sezik, “Bir başkasının zararına yol açacak nitelikte bir tasarrufumuz gerçekleşiyorsa orada kul hakkı devreye girer. İslam ahlakının en temel prensiplerinden bir tanesi attığımız adımın sadece bize dönük değil dünyanın neresinde olursa olsun başkalarına da dönük sonuçlarını da dikkate almaktır” dedi.
Akabinde Müftü Sezik, ilçe kaymakamı Adem Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti ve kitap hediye etti. Merkez Camii’nde sohbet etti ve öğle namazı kıldırdı. Namazdan sonra İlçe belediye başkanı Ahmet Koçak’ı makamında ziyaret etti ve taziyede bulundu.

Yorumlar