Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı tercih dönemi öncesi tanıtım günleri başlattı. Tanıtım günleri kapsamında Kayseri ve Yozgat’ta tanıtım stantları açılarak üniversite adayı öğrenciler NEVÜ’ye davet edildi.
NEVÜ tanıtım günleri etkinliği düzenliyor

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü, NEVÜ Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, NEVÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, NEVÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, NEVÜ Basın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Nevşehir Turizm İl Müdürlüğü destekleriyle ‘NEVÜ Tanıtım Günleri’ düzenleniyor.
İlk Tanıtım Günleri Kayseri ve Yozgat’ta Yapıldı
‘NEVÜ Tanıtım Günleri’ kapsamında yola çıkan NEVÜ tanıtım otobüsü Kayseri ve Yozgat’ta öğrenci ve vatandaşlarla buluştu.
Kayseri ve Yozgat şehir merkezlerinde hem Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin, hem de şehrin tanıtımının ekip halinde yapıldığı etkinliğe, başta üniversite adayı öğrenciler olmak üzere, veli ve vatandaş yoğun ilgi gösterdi.
Tercih Yapacak Üniversite Adaylarına NEVÜ Daveti
Kayseri ve Yozgat şehir merkezlerine kurulan standa gelen öğrencilere ve velilere NEVÜ’nün bölümleri, giriş taban puanları, kampüs ve yurt olanakları, sosyal ve kültürel imkânları hakkında detaylı bilgi verildi. Özellikle 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı için üniversite tercihinde bulunacak olan öğrencilerin, NEVÜ’nün Kayseri ile Yozgat’a yakın olması ve gidiş geliş kolaylığına vurgu yapılarak, istekli olan öğrenciler aileleriyle birlikte NEVÜ’ye davet edildi.
Ziyaretçilere ayrıca bölge turizmine katkıda bulunmak adına Kapadokya’nın kültürel ve coğrafi özellikleri hakkında bilgiler verildi.

Yorumlar