Yozgat’ta ‘Okul Destek Projesi’ kapsamında öğrencilere eğitim seti dağıtıldı.
Öğrencilere eğitim seti dağıtıldı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü himayesinde Türkiye genelinde hayata geçirilen Okul Destek Projesi Yozgat’ta da uygulandı. Proje kapsamında desteklenen öğrencilere tablet, okul çantası ve kırtasiye malzelerinden oluşan kırtasiye setleri teslim edildi.
Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, yeni Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla Okul Destek projesi kapsamında Akdağmadeni Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafındance öğrencilere tablet, okul çantası ve kırtasiye malzelerinden oluşan kırtasiye ürünlerinden oluşan eğitim setinin dağıtıldığını söyledi.
Proje kapsamında çeşitli kurslar ve etkinlikler yapıldığını belirten İl Müdürü Neşeli, “Proje koordinatörleri ve alanında uzman kişiler ile eğitimci personeller tarafından çeşitli eğitimler veriliyor. Çocukların ve ailelerin yaşadığı problemlere çözüm bulmak amacıyla psikososyal destek ve rehberlik hizmetleri de verildi. Uzmanlarımız proje kapsamında eğitimlerine devam eden çocuklarımız ile okul başarısı noktasında özel olarak ilgileniyorlar. Çocuklarımıza sınavlara hazırlanmasında, yardımcı kaynak kitap temin ediliyor ve ders takviyesi yapılıyor. Ayrıca çocuklara ilgi ve yetenekleri doğrultusunda lise tercihi yapmalarında rehberlik sağlanıyor" dedi.

Yorumlar