AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, 4 Kasım Öğretmenler Günü dolayasıyla mesaj yayınladı.
Öğretmenler çağdaş medeniyetin temsilcisi

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, öğretmenlerin fedakârlıkların en büyüğünü göstererek, ülkeyi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayretinde olduklarını söyledi.
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayasıyla mesaj yayınlayan Milletvekili Başer, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihi, 1981 yılından beri ‘’Öğretmenler Günü’’ olarak kutlanmaktadır. En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun” dedi.
Milletvekili Başer, şunları kaydetti:
“Yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızı emanet ettiğimiz, ülkemizin dört bir yanına bilimin ve medeniyetin ışığını yaymakta olan Öğretmenlerimiz; kalplerimizde, zihinlerimizde, hatıralarımızda saygın ve ayrıcalıklı bir yere sahip oldukları gibi ülkemizin ve milletimizin gelişimi için hayati öneme sahipsiniz.Bu duygu ve düşüncelerle sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, kıymetli varlığımız olan siz değerli öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Büyüyen her fidanda, açılan her çiçekte kokunuz; geçmişte ve gelecekte iziniz var.”
REŞİT ÜNAL

Yorumlar