Sporun yaygınlaşması amaçlı düzenlenen turnuvada, tecrübesini konuşturan Ömer Eker birinci oldu. Çayıralan Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü işbirliği ile okullar ve kurumlar arası masa tenisi turnuvası düzenlendi.
Öğretmenler masa tenisinde yarıştı

Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan okul ve kurumlar arasındaki masa tenisi turnuvası sporun yaygınlaşması ve muhabbetin oluşmasına İlçe içerisinde görev yapan öğretmenlerin iletişim kurmalarına vesile olan dostluk maçı çerçevesinde yapıldı.
Turnuvanın düzen ve organizasyonundan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hakkı Açıkgöz, İmam Hatip Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Yunus Emre, Gençlik ve Spor Müdürlüğü Antrenörü Ozan Salep tarafından organize edildi. Turnuvaya Saraykent ilçesinde bulunan kurumlarda görev yapan 16 öğretmen ve memur katıldı. Turnuva öğretmen evinde başladı. Eleme usulü yapılan karşılaşmalarda rakiplerini mağlup eden Ömer Eker ile Yener Çabuker finale yükseldi. Öğretmenevinde yapılan final maçında Ömer Eker rakibi Yener Çabuker' i 3-0 mağlup ederek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Üçüncülük maçında karşılaşan Yunus Emre Gülhan ile Orhan Kahraman arasındaki müsabakada rakibine 3-1 üstünlük sağlayan Orhan Kahraman turnuvayı 3'üncü olarak tamamladı. Turnuva sonunda yapılan ödül töreni yapılarak kupaları verildi. Turnuvada birinci olan Ömer Eker'in kupasını Saraykent İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, "Öncelikle bu turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçen ve turnuvaya katılan meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyor ve turnuvada dereceye giren arkadaşlarımızı ayrıca tebrik ediyorum. Bu aktivitenin asıl amacının birlik ve beraberliğimize katkı sağlaması ve dostluğun, muhabbetin pekişmesine vesile olması anlamında güzel bir turnuva oldu" dedi. Saraykent İlçesinde sporun yaygınlaşması, dostluk ve muhabbetin gelişmesi adına yapılan bu aktivitenin önemine değinen Bozdağ, "Hayatın her alanında spor ve sporun yaygınlaşması için kurum olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve gereken desteği ve imkanları sağlayacağız" dedi.

Yorumlar