İYİ Parti Yozgat Kurucu İl Başkanı Metin Özışık partilileri ile il başkanlığı binasında bir araya gelerek gündemi değerlendirmek adına bir basın toplantısı gerçekleştirdi.
ÖZIŞIK:" SENİ ALACAĞIM İSTANBUL DEDİK VE ALDIK"

Partililerin katılımı ile yapılan toplantısında İstanbul seçiminden yeni dönemde aday olup olmayacağına kadar bir çok konuya değinen Özışık, herkesi İYİ Parti çatısı altında buluşmaya davet etti.
"EKONOMİ SIKINTIDA"
Konuşmasına İstanbul seçimleri ile başlayan Özışık maddeler halinde Ak Parti'nin kaybetme nedenlerini sıraladı. Özışık,"İstanbul seçimlerini 4 ana başlıkta değerlendirmek istiyorum. Bir tanesi ekonomi. Ülke ekonomisi 17 yıldır üretim üzerine değil. Üretim üzerine olan ekonomi milli ekonomidir. 17 yıl önce Gayri Safi Milli Hasıla (GSMH)'nın yüzde 32'si sanayiden gelirken bugün yüzde 12'si sanayiden geliyor. Ekonominin içinde bulunduğu sıkıntı budur. Bu sıkıntı, esnafa, sanayiciye, tüccara, dar gelirliye, memura yani herkese yansıyor. Herkesin ekonomisinde sıkıntı var. Ak Parti'nin seçim kaybetmesinin birinci sebebi budur" dedi.
"YOLSUZLUK, YOKSULLUK VE YASAKLAR"
Özışık,"İkinci sebep ise Ak Parti'nin kuruluşunda ki felsefesi 3Y'dir. Yani, Yoksulluk, Yolsuzluk ve Yasaklar. Bu felsefe ile yol çıkmış bir parti. Yolsuzlukları önlemek için yola çıkmış bir parti bir bakıyorsunuz Ankara'da 26 Bin TL'ye fidan almış. Bunun gibi binlerce örnek verilebilir. Yolsuzluklarla, mücadele için yola çıkmış bir parti yolsuzluğa bulaştığı için oy kaybediyor. İkincisi yoksulluk. Kimsesizlerin kimsesi olacağım diye yola çıkan parti sadece yandaşlarını zengin ettiği için İstanbul'da 1 Milyon'a yakın fark yemiştir. Üçüncüsü ise yasaklar. Yani Türkiye'yi yasakların bittiği, özgürlüklerin öne çıktığı bir ülke yapacağım diye yola çıkan bir parti bugün yasakların en çok uygulandığı dönemin icracısı olmuştur" ifadelerini kullandı.
" 1 OY İÇİN YAPILANLAR SEÇİMİ KAYBETTİRDİ"
Özışık,"Üçüncü sebep Abdullah Öcalan'ın mektubunun okunması ve Osman Öcalan'ın TRT'de program yapmasıdır. Osman Öcalan, ben Tunceli'de görev yaparken dağlarda bir terörist grubun başında ki eşkıyadır. İstanbul'da 1 oy fazla alacağım diye, seçim kazanacağım diye, 20 yaşında ki Mehmetçikleri sırtından vuran, bebekleri kundaklarında öldüren eşkıyaların başında kini TRT'de programa çıkarılması İstanbul seçimini direk etkileyen faktörlerden birisidir" şeklinde konuştu.
"HERKESİ İYİ PARTİ ÇATISINA BEKLİYORUZ"
Özışık,"Dördüncü sebep ise 31 Mart Seçimlerinde halkın verdiği karara Ak Parti tarafından tekme atılmıştır. Biz halkın kararını hiçe saydık demişlerdir. Halkta benim irademi hiçe sayamazsınız diyerek en güzel cevabı vermiştir. Genel Başkanımızın da grup toplantısında söylediği gibi 23 Haziran artık Türkiye'nin adalet bayramıdır.Yozgat'a dönecek olursak. Ortak paydası Yozgat ve Türkiye olan herkesi selamlıyorum. Ortak paydası Yozgat ve Türkiye olan herkesi İYİ Parti'nin kurucu il başkanı olarak İYİ Parti'ye davet ediyorum. İstanbul seçiminin kazanılmasında ki en büyük pay İYİ Parti'ye aittir. Bizimle yürüyenlerin yanında yürümek isteyip de iktidardan çekinen büyük bir kitle var. Herkesi buraya bekliyoruz. En güçlü silah fikir, en güçlü fikir Türk Milliyetçiliğidir. Bu genel başkanımızın sözüdür. Bu felsefeyi savunan ve bu felsefe ile siyaset yapmak isteyen herkese kapımız açıktır. Seni alacağım İstanbul diyerek yola çıkan genel başkanımızı da arkadaşlarım adına kutluyorum" dedi.
"DAHA FAYDALI OLAN OLURSA YANINDA OLURUM"
Son olarak il başkanlığı konusunu değerlendiren Özışık,"2020 Mart ayında kongremiz olacak. Yönetimimizde çok kıymetli arkadaşlarımız var. Bu partinin kurucu il başkanıyım ben. Bu parti benim çocuğum gibi. Aday olmak isteyenler gelirler. Benden daha iyi bu işi yapacağını düşündüğüm arkadaşımın yanında olurum. Ben İYİ Partiliyim. Cenab-ı Allah'ın takdiri ile böylede kalmak isterim. Partimizin her biriminin yanında olurum. Partimiz nasıl daha büyürse ben orada olurum. İl Başkanı tekrar olmam önemli değil. Sokağa çıkıp 100 kişiye sorulsa 99 kişi yine benim adımı söyler" diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar