Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ başkanlığında Şube Müdürü Canan Daşdelen ile Şehit Ali Mehmet Vurel Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulu rehber öğretmenleri ile bir araya geldi.
Rehber öğretmenleri ile toplantı

Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ başkanlığında gerçekleşen toplantıda aşağıdaki gündem maddeleri çerçevesinde toplantı yapıldı.
Toplantı da aşağıdaki gündem maddeleri çerçevesinde görüş alışverişinde bulunuldu;"Devamsız öğrenciler için yapılan çalışmalar nelerdir, nasıl önlem alıyoruz? Öğrenci veli ziyaretlerini takip ediyor muyuz, kaç aile ziyaret edildi ve bunun eğitime yansıması nedir? Dezavantajları öğrencilerin tespit çalışmaları yapıldı mı? Nasıl bir yol izlendi? Dezavantajlı Öğrenciler ile ilgili neler yapıldı veya neler yapılabilir? Başarı ve motivasyonu arttırmak için yapılan çalışmalar nelerdir? Nu konuda neler planlıyoruz? Ders çalışma teknikleri konusunda öğrencilere nasıl bir rehberlik yapıyoruz? Doğru hedef belirleme konusunda yapılan çalışmalar nelerdir? Bireysel rehberlikte tespit edilen sorunlar nelerdir? Hangi konu başlıklarından hareket ediyoruz? Meslek Lisesi öğrencileri 2 gün okulda diğer günler işletmede, bu konu ile ilgili çözüm önerileri nelerdir? Öğrenci deki başarı isteğini artırmaya yönelik düşünceleriniz nelerdir? Öğrencilerin gelişim kayıtlarını tutmak, 11. Sınıf Rehber Öğretmenlerine yönelik yaptığınız çalışmalar nelerdir? "

Yorumlar