Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, okul hayatı ve sonrasındaki iş imkanlarına erişimde farklı gelişimlerinde gerektiğini belirterek bir yönlendirme açıklamasında bulundu.
"SADECE AKADEMİK EĞİTİM YETERLİ DEĞİL"

Uğuz,"Her yıl milyonlarca genç, üniversiteli olmak için sınavlara giriyor. Bu zorlu süreçten geçip, bir üniversiteye giren gençleri yaklaşık 4 yıl sonra başka bir “yarış” bekliyor. Bu kez de iş bulmak zorundalar. Her yıl üniversitelerden mezun olan binlerce genç iş bulma yarışına katılıyor. Artık İyi bir üniversiteden çok iyi notlarla mezun olmak, iş bulmak için yeterli olmuyor.
İş dünyası artık yaratıcı gençler istiyor. İş hayatında iyi bir kurumda, iyi bir pozisyonda çalışabilmek, çalıştığı kurumda fark yaratıp fark edilir olmak için artık ne yazık ki sadece iyi bir akademik eğitim yeterli değil. İş dünyası hayatın farklı alanlarında yer almış, ufku geniş, kendilerinin farkında ve yaratıcı gençleri istihdam etmek istiyor. İş dünyası akademik çalışmalarının yanı sıra gençlerin kendilerini pek çok alanda geliştirmesini istiyor.
Eğitim süresince çeşitli sorumluluk projelerinde etkin rol alan, bir kulübün faaliyetlerinde çalışan, takım çalışmasına inanan, gelişime açık olan, dil bilen, teknolojiyi takip eden, araştıran, sorgulayan, Erasmus projelerinde yer alan, kendini geliştirmiş, iyi iletişim becerilerine sahip, özgüveni yüksek, girişimci ruha sahip, insana ve topluma duyarlı, fikirleri ve vizyonuyla çalıştığı kurumda fark yaratan, farklı görüş ve değerlere saygılı, kültürel farklılıklara uyum, çeşitlilik, öğrenmeye açıklık, duyarlılık, dünya görüşü, iletişim yeteneği gibi beceriler gençler iş dünyası tarafından öncelikli tercih ediliyor" dedi.

Yorumlar