Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bir soru önergesi daha sundu.
Sedef Acemi Birliğini unutmuyor

Milletvekili Sedef Yozgat'a da kurulması düşünülen Acemi Birliğinin gündemden düşmemesi amacı ile Milli Savunma Bakanlığına tekrar bir önerge sundu.
MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef sunduğu soru önergesinde, "İlimiz Yozgat devlet ve özel sektör yatırımlarından en az faydalanan, milli gelirden yeteri kadar pay alamayan illerin başında gelmektedir. İşsizlik nedeniyle kaçınılmaz olan göç engellenememekte, her geçen gün nüfusumuz azalmaktadır. Bu kapsamda ilimizde ticari hayatı olumlu yönde etkileyeceğini düşündüğümüz, yılladır dile getirdiğimiz, istediğimiz, her platformda gündemde tutmaya çalıştığımız, şehrimize bir Acemi Birliği kurulması hususu, 2019 yerel seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi tarafından karşılık bulmuştu. Kendisi 25 Şubat 2019 tarihinde yerel seçim çalışmaları kapsamında ilimiz Yozgat’a gerçekleştirdiği ziyarette, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen açık hava mitinginde hemşerilerimize, ülke genelinde kurulacak ilk acemi birliğinin Yozgat’a kurulacağı ve hemen adımının atılacağı müjdesini vermişti. Yozgatlı hemşerilerimiz Bakanlığınızca yapılacak bu çalışmayı dört gözle beklemekte ve istemektedir. Bu kapsamda; Bakanlığınızca İlimiz Yozgat’a Acemi Eğitim Birliği kurulacak mıdır?, Acemi Eğitim Birliği kurulması çalışması yapılıyor ise ne aşamadadır ve ne zaman faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır?" ifadelerini kullandı.

Yorumlar