Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Yozgat Milletvekili Ethem Sedef beraberindeki heyet ile kapanması veya küçülmesi söylentilerinin devam ettiği ve Yozgat'ın genç istihdamında önemli yer tutan Webhelp Çağrı Merkezini ziyaret etti.
SEDEF:"ÇAĞRI MERKEZİMİZ İKİ FABRİKAYA DENK"

Milletvekili Sedef Webhelp Çağrı Merkezinin kapatılacağı söylentisinin Yozgat gündemine düşmesinin ardından konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıyarak takipçisi olmuştu. Sedef, meclis gündemine taşıdığı konuyu yerinde incelemek üzere çağrı merkezine ziyarette bulundu.
ÇALIŞANLAR SEDEF'İ GÜLER YÜZLE KARŞILADI
Çoğunluğu genç yaşlarda olan çalışanları ile hizmet veren çağrı merkezinin küçülmeye gitmesi ve yeni eleman alımını durdurmasıyla mevcut çalışanların iş kaybı korkusu yaşamasına sebep olmuştu. Milletvekili Sedef'in gerek meclis'te gerekse teşkilat olarak çağrı merkezinin durumuyla yakından takipçisi olması nedeniyle çağrı merkezinin çalışanları tarafından güler yüzle karşılandı. MHP Yozgat İl Başkanı Ferhat Altan ve Ülkü Ocakları Başkanı Turan Karakuş ile çalışanları tek tek selamlayarak hatırlarını soran Milletvekili Sedef daha sonra beraberindeki heyet ile çağrı merkezi yöneticileriyle kısa bir toplantı yaparak sorunlarını dinledi.
"İŞ İNSANLARI VE SİYASİLER ÜZERİNDE DURMALI"
Özelleştirmeyle beraber 500 kişiye kadar istihdamı bulunan Yozgat Bira Fabrikasının kapatılmasının gündemde uzun süre yer aldığını buna karşın çağrı merkezinin 1000 kişilik istihdam sözü verilmesine rağmen kapatılmasının Yozgatlı için daha büyük bir kayıp olacağını söyleyen Milletvekili Sedef,"Yozgat Çağrı Merkezi birkaç projeye ev sahipliği yapabilecek bir bina yapısına sahip. Yozgat'ta genç işsizliğin artmasında bir barikat görevi gören çağrı merkezimizin tüm siyasi kişilerce takip edilmesi varsa sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Yozgatlı iş insanlarının da çağrı merkezimize farklı projeler kazandırılması yönünde de adımları olmalıdır" dedi.
YOZGAT’IN SORUNLARINI YERİNDE İNCELİYOR
Bir çok konuda olduğu gibi Yozgat’ın sorunlarını yerinde inceleyip aldığı notlar sonrası meclis gündemine taşıyarak çözüm sağlanması adına çalışmalar yapan Sedef yine Yozgat gençlerinin istihdamında büyük yer tutan çağrı merkezini de ziyaret etti. Ziyareti esnasında çalışanlarla sohbet eden Sedef yönetimle de bir süre özel olarak görüştü. Ziyaret esnasında çağrı merkezinin durumunu daha yakından takip edeceğini de dile getiren Milletvekili Sedef çalışanların ve yöneticilerin görüşlerini aldıktan sonra ziyaretini tamamlayarak çağrı merkezinden ayrıldı.

Yorumlar