Başkan Köse’nin talimatı ile kapanan işyeri sahipleri ve çalışanlarına yardım paketleri dağıtılmaya başlandı
Şehrül emin

Yozgat’ta korona virüs salgını sebebiyle geçimini sağlayamayan vatandaşlara Yozgat Belediyesi tarafından hazırlanan gıda ve hijyen malzemelerinin yer aldığı yardım paketleri dağıtılmaya başlandı.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Türkiye’de yeni tip korona virüsün yayılması sonrasında zor durumda kalan işveren, işçi ve vatandaşları unutmadı. Korana virüs tedbirleri kapsamında kapanan işyerleri ve iş verenlerine nefes aldıran Başkan Köse, içerisinde gıda ve hijyen ürünleri bulunan yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.
NEFES ALDIRAN ADIM
Korona virüs tehlikesi nedeniyle geçici süre kapanan işyerleri ile ilgili gönül belediyeciliğini devreye sokan Belediye Başkanı Köse, işveren ve işçilere nefes aldırdı.
Yozgat Belediyesi koronavirüs salgınının önlenmesi amacıyla evlerinde kalan, kronik rahatsızlığı olan ve 65 yaş üstü vatandaşlara yardımlarını ulaştırırken, tedbirler kapsamında dükkanlarını kapatmak zorunda kalan işletme sahiplerine ve çalışanlarına de yardım etmek için yeni bir çalışma başlattı.
Belediye ekiplerince, esnaf tek tek aranarak, ihtiyacı olanlara gıda destek paketleri, sosyal yardım ekiplerince ulaştırılıyor.
Koronavirüsün ekonomik ve sosyal etkilerini en aza indirmek için tüm kurumsal güçlerini kullanacaklarını dile getiren Başkan Köse, “Devletimizle birlikte halkımızın ihtiyaç duyduğu her an yanlarında olmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımız gerek doğrudan gerekse personelimiz aracılığıyla bizlere ulaşabilirler” dedi.
Salgınla mücadelenin başladığı ilk günden bu yana sahada ekibiyle birlikte verdiği mücadelede vatandaşın takdirini toplayan Belediye Başkanı Celal Köse, bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek atlatacaklarını kaydetti.
HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ
Başkan Köse’nin talimatı ile hazırlanan yardım kolisinde her şey düşünüldü. Koli içerisinde gıdadan temizliğe 32 çeşit ürün bulunuyor.
Yardım kolilerinde şu ürünler bulunuyor:
Ayciçek yağı, un, pirinç, şeker, makarna, arpa şehriye, çay, margarin, yumurta, reçel, salça, çokokrem, kaşar peyniri, helva, tam yağlı beyaz peynir, çikolata, zeytin, maya, kırmızı mercimek, bulgur, nohut, kuru fasulye, tuz, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, şampuan, ıslak mendil, peçete, bulaşık süngeri, sıvı sabun.

Yorumlar