Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokol çerçevesinde "Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın" Projesi kapsamında öğrencilerimiz sinema etkinliğine katıldı.
"Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın"

Öğrencilere milli ve kültürel değerler noktasında farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencileri hayata hazırlamak ve sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan etkinlikte Çayıralan İlçesinden Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Konuklar Kasabası İlk ve ortaokulu ile Yukarı Yahyasaray İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan yaklaşık 100 öğrenci katıldı.
Sinemaya gitmeyen çocuk kalmasın etkinliği hakkında açıklamalarda bulunan Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, " Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında " Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın" etkinliği işbirliği protokolü var. Protokol çerçevesinde Çayıralan İlçesi okullarından Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulu, Konuklar Kasabası İlköğretim okulu ve Yukarı Yahyasaray ilköğretim okullarından yaklaşık 100 öğrenciyi Yozgat'ta sinema etkinliğine götürdük. Etkinlik işbirliği protokolü çerçevesinde yapıldı. Türkiye Belediyeler Birliğinin yükümlülükleri çerçevesinde etkinliğin yapılacağı yerlerde bulunan Belediyeler protokol kapsamında etkinlik konusunda bilgilendirildi. Bizde gerekli bilgilendirmeyi Çayıralan Belediye Başkanlığında yaptık. Öğrencilerin okullarından sinemaya götürülmesi için araç desteği vermesi konusunda kendisinden talep ettik ve bu talep Belediye Başkanı tarafından gerçekleştirildi. Resmi işleri, sinema etkinliğinin biletlerini, sinema salonunun tutulması Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı finanse etti. Sinemaya gitmeyen çocuk kalmasın işbirliğiyle Milli Eğitim Bakanlığının Sosyal Etkinlikler yönetmeliğinin 7'ci maddesi uyarınca eğitim kurumlarında öğrencilerimizde özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, öğrencilerimizi şiddet ve zararlı alışkanlıklardan korumak, öğrencilere yeni ilgi alanları ve beceriler kazandırmak, öğrencilerin yeteneklerini sergilemesine imkan sağlamak, milli, manevi, Kültürel değerleri yaşatmak ve bu değerleri yeni nesillere aktarımını sağlamak, öğrencileri gönüllülük bilincine özendirmek amacıyla bilimsel, sosyal, kültürel sanatsal ve sportif alanlarda soysal etkinlik yapılır ibaresinden yola çıkılarak yapılan bu etkinlikte öğrencilerimiz açısından çok faydalı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Bu manada katkı sunan yolumuzu açan ve bu faaliyetin gerçekleşmesine vesile olan Milli Eğitim Bakanlığımıza, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın yetkililerine, Türkiye Belediyeler Birliği üyesi olan Çayıralan Belediye Başkanlığımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar