Yozgat’ta iktidar ve muhalefet partilerin teşkilatları sandığa gidecek
Siyaset ısınacak

Siyasi partilerin koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen kongreleri, tedbirlere uygun şekilde başlatılacak.
Koronavirüs salgını, siyasi partilerin kongrelerini de etkiledi. Daha önce belirlenen kongre takvimleri birkaç kez ertelenirken, tedbirler kapsamında yeniden başlatılacak. Normalleşme süreciyle birlikte, siyasi partiler de kongre takvimini yeniden değerlendirmeye aldı. AK Parti, ilçe kongrelerine kaldığı yerden devam edecek. Kongreler Ağustos ayında, koronavirüs tedbirlerine uygun yeni bir modelle başlayacak.
TARİHLER NETLEŞTİ
AK Parti Ekim ayı içerisinde, MHP ise 15 Ağustos’tan itibaren kongre takvimini başlatacak.Siyasi Partilerin kongre takvimleri birer birer netleşiyor. Ak Parti, MHP ve İyi Parti kongre tarihleri kesinlik kazandı. Kongre süreçlerinin başlaması ile birlikte siyasi partilerde hareketli günler yaşanıyor.
Yozgat’ta muhalefet partilerden ziyade, iktidar partisinin kongre süreçleri merak uyandırıyor. Teşkilatlara yönelik değişim ve yenilenme beklentileri çerçevesinde kongrelerde teşkilatların nasıl oluşturulacağı kulisleri hareketlendirdi.
ERDOĞAN UYARDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin bayramlaşma töreninde il başkanlarını uyarmıştı. Erdoğan, mesajında teşkilatları il başkanlarına uyararak “Kendini milletin üstünde gören. Gönül kazanmak yerine gönül yıkan hizmete ve ülfete yönelmek yerine dar kadroculuk yapan. Toparlamak yerine dışlayan kişiden AK Parti teşkilat mensubu olamaz” ifadelerini kullanmıştı. Ak Parti’de geçtiğimiz aylar içerisinde delege seçimleri yapıldı. Delege seçimlerinin ardından Ak Parti İl ve İlçe Kongreleri sonunda değişim olup olmayacağı konuşulmaya başlandı. İl ve İlçe Başkanlıklarında değişim olup olmayacağı tartışılıyor.
TEDBİRLER ALINACAK
Kongrelerde virüs tedbirleri öncelikli olacak. Salonlar dezenfekte edilecek, maske takılması zorunlu olacak. Salona girişte partililerin ateşleri ölçülecek. Tokalaşma, sarılma gibi fiziki temaslar konusunda uyarılar yapılacak.

Yorumlar