Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı okul sporları müsabakalarında beden eğitimi ve Spor Öğretmeni Önder Kavak'ın öncülüğünde katılmış olduğu bütün branşlarda derece elde ederek önemli başarıları elde etti.
Sporda dereceler elde ettiler

Erkekler Masa tenisi kategorisinde Yozgat İl dördüncüsü, erkekler futbol kategorisinde il ikinciliği derecelerine sahip oldu. Yapılan müsabakalarda finalist olarak son maçına çıkan genç sporcular son maçlarında almış oldukları yenilgilerle birlikte birinciliği rakiplerine kaptırdı.
Müsabakaların sonuncusu olan kızlar kategorisindeki futsal turnuvasında ise Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi sporcuları bu şanssızlıklarına son müsabakalarında son verip finalde karşılaştıkları Sorgun Türk Telekom Anadolu Lisesi takımını1-0'lık skorla yenmeyi başarıp adlarını il birinciliğine yazdırmayı başardılar. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Genç Kızlar Futsal müsabakasında Sorgun Türk Telekom Anadolu Lisesi ile Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi, Sorgun Kapalı Spor Salonunda karşı karşıya geldiler. Finale kadar güçlü rakiplerini eleyerek gelen son iki yılın şampiyonu Sorgun Türk Telekom Anadolu Lisesi maça favori olarak başladı. Maça her iki takımda kontrollü bir şekilde başlayarak hata yapmamaya ve gol yememeye çalıştı. Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi maçın ilk devresinde gol pozisyonlarına girdi fakat kaleciyi bir türlü geçemedi. Karşılıklı gol pozisyonlarının olduğu maçta her iki takımda soyunma odasına 0-0'lık beraberlikle gitti. Devre arasında Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi Teknik Direktörü aynı zamanda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Önder Kavak soyunma odasında sporcularını motive edebilmek için rakiplerinin son iki yılın şampiyonu olduğunu ama futbolun sahada oynanan ve sahada kazanılan bir oyun olduğunu, bugün buradan şampiyon olarak ayrılacaksak sahada yüreğimizle oynamamız gerektiğini vurgulayarak sporcularını motive etmeye çalıştı. Motive olan sporcular ise Kavak'ın motivasyon çağrısına kayıtsız kalmayarak büyük bir enerji ile müsabakanın ikinci devresine başlayarak sahada daha istekli ve coşkulu olduklarını izleyenlere gösterdi. Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi sporcuları yapmış oldukları yoğun ataklarla gol pozisyonları bulmaya başladı. Son iki yılın şampiyonu Sorgun Türk Telekom Anadolu Lisesi ise bir boksör gibi şampiyonluk kemerini vermemek için kalesini var gücüyle korumaya çalıştı. Şampiyon olmayı kafasına koyan ve bu hedefe ulaşmak için risk alan Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi maçın son beş dakikasına girilirken faul yapılan sporcularından dolayı frikik pozisyonu kazandı. Topun başına geçen Pelin Taşdemir topa çok iyi bir falso ile vurarak takımını 1-0 öne geçirdi. Gol sonrası büyük sevinç yaşayan Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi maçın geri kalanında ise kalesini gole kapattı ve rakibini 1-0 yenerek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.
Yozgat ili şampiyonu olan Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi 6-7-8 Mart tarihlerinde Aksaray İl'inde yapılacak olan bölge şampiyonasında Yozgat'ı temsil edecektir.

Yorumlar