Yozgat Şehir Stadyumu’nun yıkılarak tamamen yenilenmesi konusundaki girişimler karşılığını buldu.
Stadyum yeniden yapılacak

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef’in, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kapasoğlu’ya Yozgat Şehir Stadyumunun yenilenmesi hususundaki önergesi cevap buldu.
Bakan Kasapoğlu stadyumun tamamen yıkılarak yeniden yapılacağını ifade etmesi, Yozgat spor kamuoyunda sevinçle karşılansa da başka yere taşınması beklentisi halen karşılık bulmadı.
Yozgat Şehir Stadyumu’nun yıkılarak tamamen yenilenmesi konusundaki girişimler karşılığını buldu.
SEDEF ÖNERGE VERMİŞTİ
Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef’in, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kapasoğlu’ya Yozgat Şehir Stadyumunun yenilenmesi hususundaki önergesi cevap buldu. Başka yere taşınması beklentisi ağır bassa da sadece zemini kalmak kaydı şartıyla yapılacağı belirtilen stadyumun durumuyla ilgili Bakan Kasapoğlu’ya önergesinde şu görüşlere yer veren Sedef, mevcut gelişmeyi Yozgat kamuoyuyla paylaştı:
“50 yıl öncesi teknolojisi ile yapılmış, ekonomik ömrünü neredeyse tamamlamış, önemli bir bütçe ayrılarak Yozgat Şehir Stadyumunun yenilenmesi vatandaşlarımızın beklentilerini karşılamadığını dile getirmiştik.
Yozgat’a yeniden bir şehir stadyumu yapılması gereklidir. Yozgat’a yapılacak olan stadyumu sadece Yozgatspor’un kullanacağı bir saha olarak düşünmemek gerekir. İç Anadolu ve Türkiye’nin tam ortasında ulaşımı kolay bir şehir. Federasyonun yapacağı birçok organizasyona ve çevre illerde sahası kapanan takımlara ev sahipliği yapabilir. Yapılacak olan tesis normlara uygun düşünülürse Yozgat’ımıza ekonomik açıdan da ciddi katkı sağlayabilir. Mevcut saha yerinde bırakılarak amatör ligin hizmetine verilebilir. Şehir dışında yeni bir spor kompleksi Yozgat’ın ekonomisine de katkılar sağlayacağı konusunda kamuoyunda kanaat oluşmuş ve Yozgatlı hemşerilerimiz modern yeni bir stadyum yapılmasını istemektedir demiş ve Yozgat Şehir Stadyumunun tadilat yapılarak yenilenmesi yerine, hemşerilerimiz ve Yozgatlı futbol severlerin beklentisi haline gelmiş yeni, modern bir stadyum yapımı planlanmakta mıdır? Şeklinde bir talep iletmiştik.
Sayın Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu beyefendinin vermiş olduğu cevap elimize ulaştı. Stadyumun yıkılarak yeniden yapılacağını ifade eden Sayın Bakan’a Yozgatlı hemşerilerimiz ve Yozgat Spor taraftarı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Proje çalışmalarının biran evvel bitirilerek yeni stadyumumuza kavuşmayı bekliyoruz.”

Yorumlar