AK Parti genel merkezi il başkanlığı için yeni bir çalışma daha yaptı
Süreç uzadıkça işler karışıyor

AK Parti’de il başkanlığı konusunda belirsizlik sürüyor. Yaklaşık bir aydan bu yana yapılan çalışmalardan sonuç alınmazken, genel merkez kararıyla yeni bir çalışma daha gerçekleştirildi. AK Parti Yozgat İl Koordinatörü Oğuz Kemal Kıdıl ve AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler parti binasında çok sayıda kişi ile bire bir görüşme yaptı.
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun’un il kongresinde tekrar aday olmayacağının açıklamasının ardından il başkanlığı için çalışmalar devam ediyor. Uzun süreden beri devam eden çalışmalar genel merkez nezdinde yetersiz kalırken, isimler üzerinde de uzlaşma sağlanamadı. AK Parti il başkanlığı için bir çok isim öne çıkarken, genel merkez oldukça titiz bir çalışma içerisine girerek alternatif isimler üzerinde durmaya başladı.
Geçtiğimiz ay içerisinde Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Adana Milletvekili Abdullah Doğru ve İl koordinatörü Oğuz Kemal Kıdıl bir çalışma yapmış ve öne çıkan isimleri genel merkeze rapor etmişti.
Yapılan çalışmaları yetersiz olarak değerlendiren Genel Merkez, İstanbul Milletvekili Abdullah Güler ve İl Koordinatörü Oğuz Kemal Kıdıl’ı bir kez daha görevlendirdi. Parti binasında STK başkanları, eski il ve ilçe başkanları, il genel meclis başkanları ve üyelerinin yanı sıra teşkilat yöneticileri ile birebir görüşmeler yapıldı.
Birebir- yüz yüze görüşmeler de görüşülen kişilerden gerekçeleri ile beraber 3 isim söylemeleri istendi.

 

Yorumlar