DSİ tarafından yapılan Eymir göletinde çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor
Tarım alanları  sulanacak

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer , Sorgun’a bağlı Eymir göletinde çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık bölgeleri arasında bulunan Yozgat’ta sulu tarımın geliştirilmesine yönelik baraj ve gölet çalışmalarına hız verildi.
Yozgat’ta yapımı devam eden ve proje aşamasındaki sulama barajı ve göletler bölge tarımına hayat verecek. Türkiye’nin önemli tarım bölgelerinden Yozgat’ta yapımı devam eden ve proje aşamasındaki sulama amaçlı baraj ve göletlerin devreye sokulmasıyla bölgede daha fazla tarım alanı sulanacak, hem daha bol hem de daha kaliteli ürünler alınacak.
AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Eymir Beldesi’nde çalışmaları devam eden gölette %15 fiziki gerçekleşme sağlandığını söyledi.
Milletvekili Başer, “Yapım aşaması tamamlandıktan sonra depolayacağı 2,72 milyon m³ su ile 7 bin 610 dekar arazi sulanacak” dedi.
Yozgat’ta tarım alanlarının sulunması ve sulu tarımın geliştirilmesi kaynakların değerlendirildiğini aktaran Milletvekili Başer, göletlerin tamamlandığında Yozgat’ın tarımının büyük gelişme göstereceğini ifade etti.
Milletvekili Başer, yapılan ve yapım aşamasında bulunan baraj ve göletler ile kentin tarım alanları sulama ihtiyacının giderilmesi amaçlandığına belirtti.
Milletvekili Başer, ekonomik yapısı tarım ve hayvancılığa bağlı olan Yozgat’ın güçlü bir ekonomik yapıya kavuşmasına önemli katkı sağlayacak sulama yatırımlarına ağırlık verildiğini hatırlattı.

Yorumlar