Yozgat’ta çocukların ilgi, yetenek ve becerilerine yönelik 156 tasarım ve beceri atölyesi açıldı.
Tasarım ve beceri atölyeleri  açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Güçlü yarınlar için 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda çocukların ilgi, yetenek ve becerilerine yönelik gelişimleri, aynı zamanda öğrencilerin sahip oldukları yetenek kümeleriyle ilişkilendirilmiş becerilerin uygulama düzeyinde kazandırılabilmesi için tüm öğretim kademelerindeki okullarımızda tasarım beceri atölyeleri açılmaya devam ediyor.
İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Yozgat’taki okullarda; öğrencilerin yetenek ve becerilerine yönelik 156 Tasarım ve Beceri Atölyesi açıldığını söyledi.
Yazıcı. “İlimizdeki okullarımızın bünyesinde 25’i Görsel Sanatlar, 13’ü Ahşap ve Metal, 14’ü Müzik, 21’i Drama, Dil ve Eleştirel Düşünce, 15’i Yaşam Becerileri, 29’u Salon Sporları, 7’si FeTeMM (Fen-Teknoloji-Mühendislik-Matematik) , 11’i Yazılım ve Tasarım, 6’sı Bahçe ve Hayvan Bakımı, 8’i Açık Hava Sporları ve 7’si Bilim-Kültür-Sanat kategorilerinde olmak üzere 156 atölyemiz tamamlanarak, 44 atölyemizin ise yapımı planlanmış olup kısa bir süre sonra öğrencilerimizin hizmetine sunulacaktır” dedi.

Yorumlar