Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu, AFAD ve Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı bir ekibin de katıldığı tatbikat gerçeğini aratmadı.
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI

Olası bir afet durumunda yapılması gerekenler ile ilgili olarak düzenlenen tatbikat programında İl Emniyet Müdürlüğü personelleri ve görev yapan polis memurlarının bilgileri tazelendi.
AFAD VE İTFAİYE KATILDI
Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından tüm personelin katıldığı doğal afet tatbikatı düzenlendi. İl AFAD Müdürlüğü tarafından görevlendirilen personel yaşanacak afet olayları anında ve sonrasında nasıl davranılması gerektiği hakkında bilgiler verdi. aynı zamanda Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ise yangına nasıl müdahale edileceğine dair bir sunum gerçekleştirdi. Yapılan tatbikatta aynı zamanda personele acil durum eğitimi verilmiş oldu.
"BİLGİLERİMİZİ TAZELEDİK"
Görevli arkadaşlarımızı bilinçlendirmek, bilgilerini tazelemek için bir tatbikat düzenlediklerini söyleyen Lojistik Şube Müdürü Erdinç Şahin,"Emniyet müdürlüğünde görevli arkadaşlarımızı bilinçlendirmek ve bilgilerini tazelemek amacıyla sivil savunma büro amirliğimiz olarak bir tatbikat düzenledik. Bu tatbikatımızda yangına müdahale, kurtarma ve deprem anında kurtarılması gerekenlerle alakalı tatbikat gerçekleştirdik. AFAD' tan yetkili arkadaşlar, sağlıktan arkadaşlar, itfaiye'den yetkili arkadaşlar ile bugün bu tatbikatı ifa ettik. Arkadaşları bilinçlendirmek amacıyla hem sivil hayatımızda hem emniyet müdürlüğü personeli olaraktan her türlü göreve bizler gittiğimiz için, ilk müdahaleyi bizler yaptığımız için bu tatbikatı yaptık. Başarılı da olduğumuzu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.
"OLASI BİR AFET'E HAZIRIZ"
Bir tatbikat gerçekleştirdiklerini ve bu tatbikatla olası bir afet durumuna hazırlık yaptıklarını dile getiren Sivil Savunma Büro Amirliğinden Polis Memuru Semavi Çetin,"Bugün burada afet ve acil durumunda hareket halimizi bir güncelleyelim dedik. Biraz daha bilinçlenmeliyi istedik. AFAD' dan, İtfaiye Müdürlüğünden, Sağlık İl Müdürlüğünden gelen arkadaşlarla birlikte eğitim ve tatbikat gerçekleştirdik. Verimli olmasını diliyorum. Temennimiz ki inşallah böyle bir afete maruz kalmayız. Ama böyle bir afete maruz kaldığımızda da ne yapacağımızı bilmemiz ve ona göre hareket etmemiz gerekiyor. AFAD müdürlüğüne, Belediye İtfaiye Müdürlüğüne, Sağlık Müdürlüğü ekiplerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
"TECRÜBE SAHİBİ OLDUK"
İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen doğal afet tatbikatına görevli memurların yanı sıra polis memurları da katılırken AFAD görevlisi tarafından anlatılan kurtarma yöntemleri uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Tatbikata katılan Özel Güvenlik Şube'de görevli Polis Memuru Fatma Güler tatbikatın kendileri için çok faydalı olduğunu dile getirdi. Bilgilerini tazelediklerini söyleyen Polis Memuru Güler,"Bu gibi tatbikatların yapılması çok önemli. Bilgi tazeleme açısından da çok faydalı oldu. Uygulamalı olarak gösterildiğinden bir tecrübe sahibi de olmuş olduk" şeklinde konuştu.

Yorumlar