Aydıncık Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Baydiğin İlkokul'unda veli ve öğrencilere 'Teknolojinin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı' semineri düzenlendi.
"Teknolojinin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı"

Baydiğin İlkokul'unda öğrenci ve velilere yönelik bilişim öğretmeni tarafından 'Teknolojinin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı' semineri verildi. Seminerde teknolojinin düzenli kullanılmadığında nelere yol açılabileceği vurgulandı. Seminerde,"Bilinçli ve güvenli internet kullanımı konusunda bilgilendirme seminerinde bilgi teknolojileri her geçen gün gelişiyor, bir yanda fırsatlar artıyor, diğer taraftan buna paralel olarak da suçlar artıyor" şeklinde konuşuldu.
İnternetin ilk başlarda yetişkinlerin iş amaçlı kullandığı vurgulanırken,"Son yıllarda internet kullanıcı profili değişti. Şimdi interneti gençler ve çocuklar daha fazla kullanıyor. Ayrıca kullanılan teknolojide değişti. Eskiden sadece masaüstü bilgisayarlar vardı. Zaman içinde dizüstü bilgisayarlar çıktı. Akıllı telefonlarla internet cep telefonumuza geldi ve şimdilerin modası da tabletler oldu" diye konuşuldu.
İnternet üzerinde çocukları ve gençleri cinsellik, terör ve şiddet gibi birçok tehditten korumak gerektiğini altını çizen bilişim öğretmeni, "Bu tehditleri önlemenin bir çok yolu var. En kolay yollarından birisi Bilgi Teknolojileri Kurumu'nun bir uygulaması olan Aile Güvenliği'ni kullanmak. Bir diğeri de lisanslı güvenlik programı kullanmak" dedi.
Seminer bilişim öğretmenine yöneltilen soruların cevaplandırmasıyla seminer sona erdi.

Yorumlar