TFF 3. Lig 3. Grupta mücadele eden temsilicimiz Yozgatspor 1959 Fk Cumartesi günü oynayacağı Altındağ Belediyespor karşılaşmasının hazırlıklarını kendi tesislerinde yoğun kar yağışı altında gerçekleştirdi.
“TELAFİSİ ZOR OLAN KARŞILAŞMALAR OYNAYACAĞIZ”

Cumartesi günü Bozok Şehir Stadyumunda Altındağ Belediyespor’u konuk edecek kırmızı siyahlılar zorlu karşılaşmanın hazırlıklarını kendi tesislerinde Teknik Direktör Cemal Çıldır önderliğinde yaptı.
LİGİN BOYU KISALMAYA BAŞLADI
2019/2020 sezonunun sonlarına doğru yaklaştıklarını ve telafisi olmayan karşılaşmalara çıkacaklarını söyleyen Çıldır, “Artık ligin boyu kısalmaya başladı. Telafisi zor olan maçlara gidiyoruz. Altındağ'ın Nevşehir'den bir fazlalığı da yok eksikliği de yok. Bu tip maçlar mücadelenin, hırsın, birlikteliğin ve beraberliğin olacağı maçlar. Saha ve taraftarın desteğini arkaya alarak kazanmak istiyoruz. Her alınan puanın her dakikanın çok önemli olacağı maçlar var artık. Onun için hem taraftarımızın desteği hem futbolcularımızın oyunu arzu ile yapmalarını isteyeceğiz. Karlı zeminlerde hataların olduğu ama en az hata yapanında kazanacağı ve puanlar alacağı maçlar oynayacağız. Onun için konsantrasyonumuzu iyi ayarlarsak ki çocuklarda iyi çalışıyorlar hafta sonunu da iyi değerlendirip Çarşamba günü oynayacağımız Modafen maçına takımımızı hazırlayacağız. Altındağ karşılaşmasını inşallah iyi bir sonuçla bitiririz” dedi.
“ZORLANMAMAK MÜMKÜN DEĞİL”
Bir hafta içerisinde zorlu üç karşılaşma oynayacaklarını ve bu periyodda takım olarak zorlanacaklarını ancak bu üç karşılaşma için ilkonbirde rotasyonlar olacağına dikkat çeken Çıldır, “Sıkışık periyodun zorlamaması mümkün değil. Tabi burada rotasyon durumları var. Takım 24 kişiden oluşuyor bütün oyunculara da söyledim 1 haftada 3 tane maç oynayacağız. O yüzden herkes hazır olmalı. Sakatlık olmadan bu üç karşılaşmanbın bitmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar