Hizmet-İş Sendikası ile YBK İnşaat Temizlik ve Tic.Ltd. Şti. arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu İş Sözleşmesi ücret zammı sosyal haklar hariç taban yevmiyesi 73 TL olan işçilerimizin yevmiyeleri 75 TL’ye, 78 TL olan işçilerimizin yevmiyeleri 85...

Toplu iş sözleşmesi imzalandı

Hizmet-İş Sendikası ile YBK İnşaat Temizlik ve Tic.Ltd. Şti. arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu İş Sözleşmesi ücret zammı sosyal haklar hariç taban yevmiyesi 73 TL olan işçilerimizin yevmiyeleri 75 TL’ye, 78 TL olan işçilerimizin yevmiyeleri 85 TL’ye yükseltilmiştir. Ortalama işçilerimizin yevmiyelerine ve sosyal haklarınabirinciyılbirincialtıay %20 zam yapılmıştır. İşçilerimizin ücretlerine birinci yıl ikinci altıay %4, ikinciyılbirincialtıay %4, ikincialtıay %4, üçüncü yıl birincialtıay %4, ikincialtıay %4 zam yapılmıştır. Yemek Yardımı, birinci yıl günlük 12 TL, ikinci yıl günlük 14 TL, üçüncü yıl 16 TL, Taşıt Yardımı birinci yıl aylık net 100 TL, ikinci yıl aylık net 110 TL, üçüncü yıl aylık net120 TL, Yakacak Yardımı birinci yıl aylık net 80 TL, ikinci yıl aylık net 90 TL, üçüncü yıl aylık net 100TL, Öğrenim Yardımıyıllık net 150 TL, Bayram Harçlığı birinci yıl net 160 TL, ikinci yıl net 170 TL, üçüncü yıl net 180 TL ödenecek.

İşçilerimizin yılda aldıkları 5 yevmiye ikramiye tutarı, yılda 52 yevmiyeye yükseltilmiştir. Yapılan yeni toplu iş sözleşmesi ile birlikte işçilerimizin aylık ücretlerine 300-400 TL oranında zam yapılmıştır. Yozgat belediye başkanımız Sayın Dr. Kazım ARSLAN, YBK İnşaat Temizlik ve Tic.Ltd. Şti’inde çalışan,en düşük asgari ücret yevmiyesi olan işçilerimizin yevmiyesini 75 TL’ye yükseltmiştir. Yılda 10 yevmiye tutarındaki ikramiyelerini 52 yevmiyeye yükselmiştir. Sayın belediye başkanımız Dr. Kazım Arslan göreve geldiği günden bu güne kadar işçilerimizin maaşlarını alın teri kurumadan gününde ödemiştir. YBK İnşaat Temizlik ve Tic.Ltd. Şti. inde çalışan işçilerimiz imzalanan toplu iş sözleşmesi ile mutlu sona ulaşmışladır. Önemli olan işçinin alın teri kurumadan ücretini gününde ödemektir.
Toplu İş Sözleşmesinin imzalanmasında, Yozgat belediye başkanımız Dr. Kazım Arslan, belediye başkan yardımcısı Ahmet Akgün, şirket müdürü Seyit Nizam Akdoğan ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Sendikamıza, belediyemize, Ybk şirketimize ve tüm çalışanlara hayırlı uğurlu olsun. Allah işçilerimize iyi günlerde harcamayı nasip etsin.

Yorumlar