Yozgat’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü anma programı belli oldu
UNUTMAYACAĞIZ!

Yozgat’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri düzenlenecek.
15 Temmuz siyasi tarihimizde eşine az rastlanır bir ihanet. 15 Temmuz 2016 gecesi ülke farklı bir terör saldırısı ile karşı karşıya kaldı.
Türk Silahlı Kuvvetleri ve devletin çeşitli kademeleri içerisine yuvalanmış Fetullahçı Terör Örgütü mensubu hainlerin başlatmış olduğu bu darbe girişimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla vatanı, milleti, bayrağı ve demokrasiye sahip çıkmak için sokağa çıkan kahraman halkımızın gösterdiği büyük bir cesaret örneği ile bertaraf edildi.
15 Temmuz ihanetini asla unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. O karanlık gecede şehadete yürüyen kahraman vatansever kardeşlerimiz, kanlarını ve canlarını feda ederek bu güzel vatanı ve sevdiklerini bize emanet olarak bıraktı. Şimdi bu emanete sahip çıkma zamanıdır. Şimdi birlik olma ve yaraları sarma zamanıdır. Alçak darbe girişimini engelleyen kahraman şehitlerimize, gazilerimize ve onların ailelerine millet olma bilinciyle sahip çıkmak bizim en büyük görevlerimizden biridir.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Yozgat’ta da bir dizi anma etkinliği yapılacak.
Yozgat’ta 15 Temmuz anma programı kapsamında tüm kamu kurumları bayraklarla donatılacak. Açık hava mecralarında 15 Temmuz ruhunu yansıtan görseller yayınlanacak. 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi bugün Sarraflar Caddesi’nde açılacak. Bugün yine Vali Ziya Polat ve beraberindekiler 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri ziyaret edecek.
15 Temmuz programı yarın Yozgat Şehitliği’nde düzenlenen program ile devam edilecek. Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaların okunmasının ardından şehit mezarlarına gül ve karanfil bırakılacak.
İkihci namazı öncesi Çapanoğlu Büşük Caminde okunacak mevlid-i şerifin ardından program Cumhuriyet Alanı’nda devam edecek.
saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak ana program, Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua, protokol konuşmaları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik konulu slayt gösterisi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Konulu Öykü, Kahramanlarımıza Mektuplar ve Resim-Afiş yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdimi.
Programda ilahi ve ezgilerle kahramanlık türküleri seslendirilecek. Saat 00,13’de tüm camiilerde sala okunacak.
Sabah namazına kadar tüm kamu kurum ve kuruluşları ve STK temsilcileri ile şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarının katılımıyla demokrasi nöbeti tutulacak.

Yorumlar