Çekerek kadın girişimi, üretim ve işletme kooperatif ile koop-Des Hibe Sözleşmesini İmzalandı.
Üretici kadınlara maddi kaynak

Ticaret Bakanlığının KOOP-DES Projesi kapsamında %75 hibe olmak üzere toplam 150 bin lira destek almaya hak kazanan Çekerek Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile protokol imzalandı. İmza törenine Yozgat Valisi Ziya Polat, Ticaret İl Müdürü İbrahim Akdaş ve Çekerek Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri katıldı.
Yozgat Valisi Ziya Polat, kadınlara başarılar diledi.
Yozgat Ticaret İl Müdürü İbrahim Akdaş, Kooperatiflerin Desteklenmesi (KOOP-DES) Programı kapsamında kadın kooperatiflerine kalkınmada öncelikli yörelerde yüzde 75’e, diğer bölgelerde yüzde 50’ye kadar olmak üzere 150 bin liraya kadar hibe desteği sağlandığını hatırlattı.
Kadın kooperatiflerinin yerel, yerinde, doğal, ekolojik çevreye duyarlı üretim yaparak büyük başarılara imza attıklarını belirten Akdaş, hibe ve desteklerle kadın kooperatiflerinin yanlarında olacaklarını dile getirdi.
Akdaş, KOOP-DES Programı kapsamında kooperatiflere destek vereceklerini belirterek şöyle konuştu:
“Üretim ve istihdama katkısı olan proje bedellerinin bir bölümünü hibe şeklinde karşılayarak kooperatiflerimizin sermayelerine katkı sunmayı hedefliyoruz. KOOP-DES Programı ile faaliyetlerinde etkinlik ve verimlilik sağlamayı, öz kaynak yetersizliği bulunan kooperatiflerimize ve üst kuruluşlarına mali destek vermeyi, yeni alanlarda girişimci ve ihracatçı olmaya özendirmeyi, bireysel tasarrufları kooperatifleşmeye yönlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu yönde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Devletin kaynaklarını da en doğru ve en etkin şekilde projelere yönlendirmek için el birliğiyle çalışacağız. Ayakları yere basan, sonuç odaklı ve sürdürülebilir projeleri desteklemiş olacağız.”

Yorumlar