Yoğunluğun en çok arttığı 10 il arasında Yozgat'ta var
Vaka sayısı  tırmandı

Yozgat'ta korona virüs vaka sayısındaki artış hızla devam ediyor,
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28 Ağustos-3 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimizin "Kayseri, Elazığ, Karaman, Bolu, Malatya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Tunceli, Bartın" olduğunu belirterek, "Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı, kurallar çok gerekli" dedi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28-3 Eylül arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. İllere göre haftalık koronavirüs vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 156,95, Ankara'da 242,61 İzmir'de 45,58 oldu.
Yozgat riskli
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yozgat ve Erzurum risk haritasında mavi iller arasında” dedi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Erzurum ve Yozgat bugün yüzde 75’in üzerine çıkan ilk doz aşı oranıyla mavi illerimiz arasında. Şimdi sıra ikinci doz aşı oranını artırmakta. Öte yandan, halen turuncu ve sarı olan illerimiz var. Her yanı mavi bir Türkiye Risk Haritası için gerekeni yapalım. Yeni örneğimiz Erzurum ve Yozgat olsun” ifadelerine yer verdi.
Nihai çözüm aşı
Son 1 haftada vaka sayısı bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz Kayseri, Elazığ, Karaman, Bolu, Malatya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Tunceli, Bartın oldu. ,
Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Koca, "28 Ağustos-3 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz, "Kayseri, Elazığ, Karaman, Bolu, Malatya, Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Tunceli, Bartın! Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı! Kurallar çok gerekli" dedi.
Artış dikkat çekiyor
Yozgat’ta açıklanan son verilere göre, Korona virüs (Covit-19) vaka sayısında artış olduğu görüldü.
Yozgat’ta 28 Ağustos 3 Eylül tarihleri arasında 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayısı 307,09 olarak açıklandı.Yozgat’ta korona virüs vaka sayılarındaki artış sürüyor. Normalleşme sürecinin başladığı 1 Temmuz tarihinden itibaren vatandaşların rehaveti korona virüs vakalarının artışına neden oldu. 21 -27 Ağustos tarihleri arasında Yozgat’ta 245,05 olan vaka sayısı artarak 307,09’a yükseldi.
Yozgat Valisi Ziya Polat, korona virüs ile mücadelenin devam ettiğini belirterek, vatandaşları kurallar konusunda bir kez daha uyardı.
Vali Polat, son zamanlarda ildeki vaka sayılarının arttığını söyleyerek, vatandaşları aşılarını olmaya ve maske, mesafe, temizlik kurallarına hassasiyetle uymaya davet etti.
Maske, mesafe ve temizlik konusunda vatandaşları duyarlı olmaya davet eden Vali Polat, “Ağustos ayında Yozgat'ın nüfusu arttı, bayram yoğunluğu yaşadık, sayıların artışında bunun etkili olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle maske mesafe ve temizlik konusunda vatandaşımızdan hassasiyet bekliyoruz. Cenaze merasimlerinde tedbirlere uyarak cenazeyi kaldırılmasını istiyoruz. Esnaf kardeşimiz kapanmamak için gerekli tedbirleri alıyorlar ve almalarını istiyoruz” şeklinde konuştu. SEVİLAY KAYAASLAN

Yorumlar