Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, işçiler üzerinden siyaset üretenlerin önce kendi belediyelerine bakması gerektiğini belirterek; “Azıcık namusunuz, şerefiniz, haysiyetiniz varsa; vicdanınız bozulmamışsa, kalbiniz kararmamışsa, gözünüz kör olmamışsa ve hala insanlığa dair bir emare taşıyorsanız kendi belediyelerinize de bakın, eleştirin” diyerek haksız eleştiri yapanlara sert çıktı.
Yalçın'dan sert tepki!

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, işçiler üzerinden siyaset üretenlerin önce kendi belediyelerine bakması gerektiğini belirterek; “Azıcık namusunuz, şerefiniz, haysiyetiniz varsa; vicdanınız bozulmamışsa, kalbiniz kararmamışsa, gözünüz kör olmamışsa ve hala insanlığa dair bir emare taşıyorsanız kendi belediyelerinize de bakın, eleştirin” diyerek haksız eleştiri yapanları topa tuttu.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, sosyal medya hesabı üzerinden çok konuşulacak bir açıklama yaptı. Yalçın, yine sosyal medya hesapları üzerinden haksız eleştiri yapıldığını iddia ederek, “4-5 ay işe gitmeden maaş alan, işini düzgün yapmayan ya da başka yerde ihtiyaç olduğu için yer değişikliği yapılan personeller üzerinden siyaset yapan, hatta ve hatta edep ve terbiye sınırını aşan paylaşım ve eleştiri yapan siyasetçilere duyurulur. Dün itibariyle size ait bir belde belediyesi 8 işçiyi işten çıkardı. Azıcık namusunuz, şerefiniz, haysiyetiniz varsa; vicdanınız bozulmamışsa, kalbiniz kararmamışsa, gözünüz kör olmamışsa ve hala insanlığa dair bir emare taşıyorsanız onu da eleştirin. Sosyal medyadan Tayyip Bey ve Devlet Bey'i etiketleyerek paylaşım yapın, "Umutlu'da kıyım var" diye ilan edin. Ya hakperest olduğunuzu ispat edin, ya da biz beş para etmez insanlar olduğunuzu teyid etmiş olalım. Görelim bakalım basit bir yer değişikliği için bize karşı pervasızca saldırganlaşanlar ses çıkarabilecek cesareti gösterecek mi? Hiç sanmıyorum” dedi.

AZDAN AZ ÇOKTAN ÇOK GİDER DİYESİM GELİYOR AMA…
Yalçın, haksız eleştiriler karşısındaki tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Bir ara tahammül etmekte zorlanıyorum, "hodri meydan, azdan az, çoktan çok gider" diyesim geliyor. Sonra da diyorum "herkes kendine yakışanı yapar". Siz kardeşlerine ekmek götürmek için çırpınan yetimi işsiz bırakırsınız, biz ise seçim meydanlarında militanlık yapan, bize söven edepsizlere dahi abilik ederiz. Devrik bir belediye başkanınızın biri Akdağ biri de kendi belde belediyesinde işe yerleştirdiği bankamatik memuru evlatlarına dahi tahammül ederiz.”

Yorumlar