TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından Bozok Şehir Stadı’nın mevcut yerine yapılacağı bilgisini paylaştı.
Yaşam merkezine dönüşecek

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, yaşam merkezine dönüştürülecek Bozok Şehir Stadı’nın toplumun her kesiminin yararlanması amacıyla şehir merkezine yeniden yapılacağını söyledi.
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından Bozok Şehir Stadı’nın mevcut yerine yapılacağı bilgisini paylaştı.
Bozdağ, stad yıkımının tamamlandığını hatırlatarak, yeni stad yapımı için yüklenici firmaya ler tesliminin yapıldığını ve 2022 yılında tamamlanmasının hedeflendiğini kaydetti.
UYGUN YERLER KENT MERKEZİNE UZAK
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ, Stadyumun yeri dışında yeni stadyum için en uygun yerlerin şehir merkezine yaklaşık 10-12 kilometre uzaklıktaki Divanlı ve Çalatlı bölgeleri olduğunu aktardı.
Bozdağ, “Yozgat’ı stadyumdan, stadyumu da Yozgat’tan yaklaşık 10-12 kilometre uzaklaştırmamak, hemşehrilerimiz ile stadyum arasına kilometrelerce mesafe koymamak, stadyumu herkes için kolay erişilebilir kılmak, şehrimiz insanını sporun içinde, sporu da şehrimiz içinde tutmak, Yozgat’ımızın ve hemşehrilerimizin daha fazla yararına olduğu için yeni stadyumu şehrimizin merkezine yaptırıyoruz” dedi.
SORUN YAŞANMAYACAK
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ, “Yozgatspor taraftarları, sporseverler ve tüm hemşehrilerimizin, ulaşım sorunu yaşamamaları, yürüyerek gelip gidebilmeleri, kolayca ve güvenle ulaşabilmeleri, ulaşıma ücret ödememeleri, yolda vakit kaybetmemeleri, kolayca yararlanabilmeleri, kaza, sağlık veya güvenlik riski yaşamamaları için yeni stadyumu şehir merkezine yaptırıyoruz” ifadelerini kullandı.
Stadyumun canlı bir tesis olduğuna değinen TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ şunları kaydetti:
“Stadyum resmî maçlar için kullanılma yanında pek çok kadın, erkek, genç, üniversite ve ortaöğretim öğrencileri ile her yaşta sporseverler de stadyumdan istifade etmektedir. Her gün her yaşta yüzlerce hemşehrimiz stadyumda spor yapabiliyor. Anneler ve babalar, evladının elinden tutup yürüyerek stadyuma gelip gidebilmekte ve evladını stadyumun sportif imkanlarından yararlandırmaktadır. Stadyumun şehir dışına çıkarılması halinde, stadyumdan istifade zorlaşacak ve pek çok kimse bugün kolaylıkla erişebildiği sportif imkanlardan mahrum kalabilecektir.
Hemşehrilerimizin stadyumun sportif imkanlarından daha fazla yararlanabilmeleri için yeni stadyumu şehir merkezine yaptırıyoruz. Stadyumun şehir dışına çıkarılması, stadyumun ve sporun Yozgat ekonomisine katkısını azaltacaktır. Halbuki yeni stadyumun şehir içinde olması halinde; maç için gelecek rakip takım oyuncuları, teknik heyeti ve taraftarları ile Yozgatspor taraftarları ve sporseverler şehir merkezinde vakit geçirebilecekler ve ihtiyaçlarını esnaflarımızdan karşılayabileceklerdir.
Sonuç olarak Yozgat’ımızın ekonomisine daha çok katkı sağlayacağı düşüncesiyle yeni stadyumu şehrimizin merkezine yaptırıyoruz.
futbol maçlarına ilaveten milli bayramlar başta olmak üzere pek çok sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerde stadyum kullanılmaktadır.
Hemşehrilerimiz, futbol maçları dışındaki sportif, sosyal ve kültürel etkinlikleri de takip ediyorlar. Böylece maçlar haricinde sessiz olan stadyum, bu ve benzeri etkinliklerle ayrıca şenlenmektedir.
futbol maçları ve diğer sportif faaliyetleri ile sosyal ve kültürel etkinlikleri hemşehrilerimizin daha kolay takip edebilmeleri için yeni stadyumu şehir içine yaptırıyoruz.
Çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere her yaştaki insanımızın; spor yapmasına, spora alışmasına, sporu sevmesine, spora daha fazla vakit ayırmasına, çok başarılı sporcular çıkmasına, kötü alışkanlıkların önlenmesine, sporla bütünleşmesine daha fazla katkıda bulunacağı inancıyla yeni stadyumu şehrimizin merkezine yaptırıyoruz.
Yozgat’ımızın ve hemşehrilerimizin ortak yararı, stadyumun şehir içinde yapılmasını zaruri kıldığı için yeni stadyumu şehrimizin merkezine ve eski stadyumun yerine yaptırıyoruz. Yeni stadyum Yozgat’ımız için hayırlı olsun.
Her şey Yozgat için.”

Yorumlar