Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yozgat ilçe teşkilatları kongre sürecini tamamlarken 16 Şubat’ta son olarak il başkanlığı için kongre yapılacak.
YAŞAR YENİDEN ADAY

İl Başkanı ve yeni dönemde CHP il başkanlığının şuana kadar ki tek başkan adayı Abdullah Yaşar İl Başkanlığı binasında adaylık açıklaması yaptı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği adaylık açıklamasına ilçe başkanları da katıldı.
“İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜN KONGRESİ OLACAK”
Adaylık açıklamasında katılanlara seslenen İl Başkanı Yaşar,”4 yıldır yürütmekte olduğumuz il başkanlığı görevimizin sonuna geliyoruz. 16 Şubat Pazar günü il kongremizi yapacağız. Kongrede görev değişimi olur mu diye düşünürken şuana kadar bir aday açıklaması yok. Kongremize bugün ki şartlara göre tek aday olarak katılacağız. İlçelerimizde kongrelerimiz olgunluk ve şölen havasında geçti. Bu süreçte 17 yıl aradan sonra ilimizde milletvekili çıkardık. 1 ilçe 1 belde belediye başkanlığı kazandık. Bu başarı başta genel başkanımızın yürütmüş olduğu Millet İttifakı sayesinde oldu. CHP olarak biz oyumuzu yüzde 80-90 oranında artırdık. Bu başarı önce teşkilatlarımızın başarısı. Bu kongre sürecimizin iktidar yürüyüşünün kongresi olmasını diliyor ve buna yürekten inanıyorum. Çünkü yaşadığımız kongre süreci ve vatandaşımızın teveccühü bize bunu gösteriyor. Uzun yıllardır yapmadığımız kongreleri yaptık. Görkemli ve coşkulu kongreler gerçekleştirdik. CHP ailemizin her ferdinin bu süreçte büyük katkısı var” ifadelerini kullandı.
“YENİ DÖNEM İÇİN HEDEFLERİM VAR”
Partilileri 16 Şubat’ta Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür Merkezi’nde yapılacak olan il kongresine davet eden Yaşar,”Partililerimiz 4 yıldır yürüttüğüm il başkanlığı için yeni dönemde de bize görev verirlerse elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Yeni dönem için hedefim var. Bu hedefimde bayanlarımızı partimize yönetimimize ve siyasete kazandıracağız. Gediğimiz süreçte Yozgat sürekli göç veriyor. Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var. Hedefim bundan sonra ki süreçte CHP’nin iktidara gelmesi. CHP iktidarı içinde tüm partililerimizin desteğine dünden daha çok ihtiyacımız var. Kongremizin ilimize memleketimize partimize hayırlı olmasını diliyorum. 16 Şubat’ta tüm partililerimizi aileleri ile birlikte kongremize katılmaları için davet ediyorum” dedi.
KILIÇDAROĞLU KONGREYE GELEMİYOR
Gündemi meşgul eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kongre için Yozgat’a geleceği yönünde çıkan haberlere açıklık getiren Yaşar,”Kongremize çok sayıda katılım olacaktı. Genel Başkanımız ve Genel Başkan yardımcılarımız katılım sağlayacaktı. Yozgat kongremiz Ankara kongresi ile çakıştı. Buna bağlı olarak genel başkan ve genel başkan yardımcısı seviyesinde katılımımız düşük olacak. Ancak Yozgat’ta ilk defa 10’un üzerinde parti meclis üyesi ve milletvekili katılımı olacak. Şuana kadar katılım sağlayacaklarını bildiren parti meclisi üyesi ve milletvekili sayımız 10 kişi. Ancak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu katılamayacaklar. Genel Başkanımız kongremize gelemeyecek olsa dahi her zaman Yozgat’ın sorun ve eksiklerinin takipçisi. Yapılan İstanbul kongremizde yaptığı konuşmada Yozgat’ın çiftçisini, kokulu mercimeğini, tarımını yine gündeme getirdi. Genel başkanımızın Türkiye genelinde Yozgat’ı dile getirme gayreti var. Genel Başkanımız Yozgat’a geldiğinde soru işareti ile gelmişti. Gördükten sonra ise Yozgat’ı hiç unutmadı. Genel Başkan Yardımcılarına talimat vererek Yozgat’ın yanında olmalarını söyledi. Bundan sonrasında Yozgat için çalışmalarımız daha da arttı. Yapılan Bakliyat Çalıştayı’mız sonrasında Yozgat ülke gündeminden hiç düşmedi. Yozgat’ın sorunlarının her zaman mücadelesini vermeye devam ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar