Yozgat'a yapılması planlanan yeni stadyumun başlamaması bir yana yerel seçim çalışmalarında modernize edilmesi sözü verilen Bozok Şehir Stadyumunda da herhangi bir çalışma olmamsı dikkatlerden kaçmadı.
Yenisi mi yapılacak eskisi revize mi edilecek?

100 GÜNLÜK EYLEM PLANINDA YER VERİLMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce 100 günlük eylem planı kapsamında, Yozgat’a 20 bin kişilik bir stadyum yapılacağını açıklamıştı.
Şehirlerde ki eski stadyumların taşınacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni stadyumun Yozgat ile Sorgun’un arasında inşa edileceğinin müjdesini vermişti. 9 yeni stadyum yapılacağını aktaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “1 stadyumun yer teslimini, 3 stadyumun yıkımını, 5’inin de proje çalışmasını tamamlıyoruz” açıklamasını yaptı. Bu açıklamanın üzerinden 9 ay geçmesine rağmen stadyum ile ilgili somut bir adım atılmadı.
MODERNİZASYON İNCELEMELERİ YAPILMIŞTI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen yeni stat müjdesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından modernizasyona dönüştürüldü. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Yozgat’ı ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, şehir stadyumunun modernizasyonu ile ilgili bir çalışma yapılması talimatını verdi. Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Yozgat’a gelerek şehir stadyumunda incelemelerde bulunmuştu.

Yorumlar