Eğitim-Bir-Sen 3 bin 556 üyeye sahip olurken, en yakın rakibine 2 binin üzerinde üye fark attı
Yetki taçlandı

Bu yıl Temmuz ayında yapılan Eğitim İş Kolları Sendikalarına ait yetki belirleme çalışmaları sonucunda 3 bin 556 üye sayısıyla Yozgat genelinde geçen yıl olduğu gibi bu yılda yetkili sendika EğitimBir-Sen oldu.
ÜYE SAYISI 3 BİN 566
Korona sebebiyle her yıl Mayıs ayında kamu çalışanlarını bir yıl boyunca temsil etmek üzere yetkili sendikayı belirleyen Mutabakat süreci bu yıl Temmuz ayında gerçekleşti.
Yozgat’ta 3 bin 556 üyesi bulunan Eğitim Bir-Sen, Eğitim İş Kolları Sendikalarına ait yetki belirleme çalışmaları sonucunda yetkili sendika oldu. Yetki sürecini değerlendiren Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Eğitim İş Kolları Sendikalarına ait yetki belirleme çalışmaları sonucunda 3 bin 556 üye sayısıyla büyümelerini sürdürerek geçen yıl olduğu gibi bu yılda Yozgat genelinde yetkili sendika olduklarını söyledi.
Şerefli, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı olan Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Yozgat şubesi olarak geleneği bozmayıp bu yıl da Yozgat Merkez İlçe, tüm ilçeler ve Yozgat Bozok Üniversitesi’nde eğitim hizmet kolunda 3 bin 556 üye ile en yakın sendikaya 2 binin üzerinde üye farkıyla yetkiyi alarak sendikal yolculuğumuzu bir kez daha taçlandırdıklarını kaydetti.
EĞİTİM EMEKÇİLERİNİN
YANINDA
Yetki ve inanmışlığın gücüyle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm üretmeye devam edeceklerini vurgulayan Şerefli, “Eğitim Bir-Sen özgün sendikal anlayışıyla sendikacılığı kavga zemininden rekabet zeminine taşıyarak çözüm odaklı, tenkit değil tevhit esaslı, sorunun değil çözümün paydaşı olan bir yaklaşımla hareket etmekte eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirmek için emek, ekmek ve hak mücadelesi vererek özelde Yozgat’ta genelde bütün yurtta üyelerinden aldığı destek ile Eğitim-Hizmet kolunda elde ettiği kazanımlar ile her zaman Eğitim emekçilerinin yanında olmuştur” dedi.
YERLİ VE MİLLİ TEŞKİLAT
Eğitim Bir-Sen’nin yerli ve milli teşkilat yapısıyla mazlumların gür sesi olduğunu aktaran Şube Başkanı şunları kaydetti:
“Eğitim Bir-Sen Ülkemizin Kamusal alandaki en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olmanın sorumluluğu ile Milli ve Yerli Teşklilat yapısıyla, sahip olduğu dinamizm, medeniyet ve değer odaklı duruşuyla hak, özgürlük emek ve ekmek mücadelesi yürütürken aynı zamanda da ortaya koyduğu eylemlerle her zaman Milli İradenin yanında askeri ve sivil vesayetçilerin karşısında yer almış, mazlumların gür sesi olmuştur. Bundan sonra da Türkiye’nin demokratikleşmesine, sivilleşmesine ve özgürleşmesine katkıda bulunarak Millet iradesinin daim kılınması ve Hakk’ı yüceltmek gibi soylu bir dava için sorumluluk almaya devam edecektir. Eğitim Bir-Sen olarak Yetkiyi taçlandırdığımız süreci kamu çalışanlarımıza bir hizmet yarışı, demokratik bir süreç olarak görüyoruz. Yetkili olmanın bize yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Yetkiyi taçlandırdığımız bu süreçte Eğitim Bir-Senli olmanın sorumluluğunu ve çalışkanlığını sergileyerek il merkezimizde, bütün ilçelerimizde ve üniversitemizde yetkiyi devam ettiren il, ilçe, üniversite başkan ve yönetim kurulu üyelerimize, kadın komisyonlarımıza, dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyoruz.
Sendikal varlığımız olan Eğitim Bir-Sen’in asil üyelerine bizlere verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan sonra da üyelerimizin bizlere vereceği güçle temel hak ve özgürlükler noktasında kararlı mücadelemize hız kesmeden aynı kararlılıkla devam edecektir.”

Yorumlar