Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ Ülke TV’de yayımlanan ‘Genç Vizyon’ programına konuk oldu.
YOBÜ’nün gelişimini anlattı

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, ÜLKE TV ekranlarından canlı olarak yayınlanan eğitimin her kademesinden öğrencilerin ilgiyle takip ettiği “Genç Vizyon” programına konuk oldu.
İletişim Uzmanı İsmail Yolcu ile Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu’nun hazırladığı programda konuşan Rektör Karadağ, 2006 yılında kurulan Üniversitenin 15’inci yılında genç, dinamik, üretken, geleceği ve marka hedefleri olan bir bilim yuvası haline geldiğini söyledi.
Yozgat Bozok Üniversitesi'nin, salgın dönemini fırsata çevirerek uzaktan eğitimi çok güçlü bir hale getirdiğine dikkat çeken Rektör Karadağ, BOYSİS sistemi ile uzaktan eğitimi sorunsuz ve işlevsel hale getirdiklerini ifade ederek, yeni hayata geçirilen BOZOK Mobil uygulaması, YOBUTV çevrimiçi video içerik platformu ile de öğrencilerin derslere ve bilgiye erişimlerinde büyük kolaylık sağladıklarını belirtti.
Kovid-19 salgını nedeni ile ara verilen yüz yüze eğitim sonrası öğrencilerine çevrimiçi eğitim ile derslerini bilgisayar ve mobil cihazlarla internete bağlanarak canlı olarak takip etme ya da kayıt altına alınan dersleri tekrar etme imkânı sunduklarını belirten Rektör Karadağ, “ özellikle de eğitim öğretimde pandemi süreciyle yaşanan dönüşümleri gerçekleştirmek adına ciddi çalışmalar yürüttük. Uzaktan Eğitim Merkezini insan gücü ve altyapı açısından güçlendirerek uzaktan eğitimde ciddi bir görünürlük sağladık” dedi.
Yozgat Bozok Üniversitesinin İhtisaslaşma, Kalite, Eğitim-Öğretim, Araştırma-Geliştirme, Bilimsel Projeler, Sosyal, Kültürel, Sağlık, Teknik ve Fiziki alanda önemli mesafeler kat ettiğini değinen Rektör Karadağ, “Gaziantep'te 132 üniversitenin katılımıyla düzenlenen TEKNOFEST Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışmasında Yozgat Bozok Üniversitesi BeeM Takımının otonom elektrikli araçlar kategorisinde önemli bir başarı elde etti. Bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçlerde de gerek TEKNOFEST, gerekse BAP ve TÜBİTAK Projelerinde elde ettiğimiz başarılarımızın artarak devam etmesini arzu ediyoruz" dedi.
Yozgat Bozok Üniversitesi’nin ihtisas üniversitesi olduğuna vurgu yapan Rektör Karadağ, kenevirin endüstriye kazandırılması, kenevire dayalı sanayinin Yozgat ve yöresinde çeşitlenmesi ve istihdama katkı sağlaması adına kısa orta ve uzun vadede yürütülen çalışmalar ve ortaya konulan projeler hakkında bilgiler verildi. Misyon olarak kenevirin bütün biyokütlesini endüstriye kazandırmayı hedeflerine adım adım ilerlediklerini belirten Rektör Karadağ, Yozgat’ı kenevirin biyokütlesinin ekonomiye kazandırıldığı bir üs haline getirmeyi amaçladıklarını vurguladı. Üniversite tercihlerinde Yozgat Bozok Üniversitesini tercih edecek olan öğrencilerin pek çok ayrıcalığı beraberinde yaşayacaklarını belirterek, tüm öğrencilere derslerinde başarılar diledi.
YAŞAR ÖZER

Yorumlar